whatsapp

WhatsApp s podporou viacerých zariadení: Viac obmedzení než radosti

Výber prepojených zariadení bude obmedzený.

Začiatkom tohto mesiaca šéf WhatsAppu Will Cathcart a riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg potvrdili, že jedna z najpopulárnejších komunikačných aplikácií bude fungovať na viacerých zariadeniach súčasne. O očakávanej funkcii sa povráva od minulého roka. 

Podpora viacerých zariadení bude dostupná vo verejnej beta verzii aplikácie WhatsApp, ktorú vývojári uvoľnia v priebehu najbližších dvoch mesiacov, teda niekedy cez leto. K jednému telefónnemu číslu (účtu) bude môcť používateľ pripojiť až 4 zariadenia súčasne, čo vyzerá ako fantastická správa.

Prvotné nadšenie však schladil server WABetaInfo, ktorý sa problematike komunikačnej aplikácie WhatsApp dlhodobo venuje.

Whatsapp na viacerých zariadeniach? Zatiaľ zabudnite

Z jeho zistení vyplýva, že podpora viacerých zariadení bude, aspoň zo začiatku, obmedzená. S jedným účtom bude môcť používateľ prepojiť 4 zariadenia – okrem smartfónu to budú počítače zastúpené platformami WhatsApp Web a WhatsApp Desktop, a inteligentná obrazovka Portal od Facebooku.

TIP REDAKCIE
Hráči presedlávajú na Windows 11: Nový OS má na Steame viac ako 10 % zastúpenie
whatsapp
Zdroj: WABetaInfo

Ak ste mali v pláne používať ten istý WhatsApp účet na dvoch Android smartfónoch, smartfóne a tablete, alebo na Android smartfóne a iPhone zároveň, máte smolu. Keďže sa funkcia najskôr objaví v beta verzii aplikácie, vyskytnúť sa môžu určité problémy s výkonom a kvalitou poskytovanej služby.

Dobrou správou je, že by nemalo ísť o finálne riešenie. Ďalšie nadchádzajúce aktualizácie aplikácie WhatsApp by nakoniec mali zabezpečiť podporu aj pre viacero smartfónov súčasne. Opäť platí, že si na možnosť univerzálnejšieho prepojenia budeme musieť počkať.

Na margo podpory viacerých zariadení Mark Zuckerberg uviedol, že išlo o veľkú technickú výzvu. Nastaviť end-to-end šifrovanie, synchronizáciu správ a obsahu medzi zariadeniami nebolo podľa neho jednoduché.

Ako nakoniec bude podpora viacerých zariadení fungovať v praxi zistíme až potom, ako sa dostaneme k verejnej beta verzii aplikácie WhatsApp.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať