waze tit

Waze nasadzuje navádzanie v jazdných pruhoch a ďalšie vylepšenia navigácie

O funkcii navádzania v jazdných pruhoch v obľúbenej komunitnej navigácii Waze sme sa prvýkrát dopočuli ešte v apríli. Vývojári ju vtedy testovali medzi používateľmi v Izraeli.

O funkcii navádzania v jazdných pruhoch v obľúbenej komunitnej navigácii Waze sme sa prvýkrát dopočuli ešte v apríli. Vývojári ju vtedy testovali medzi používateľmi v Izraeli.

Navádzanie v jazdných pruhoch je užitočnou a praktickou funkciou, ktorú poznáme z máp od Google. Waze teraz túto funkciu sprístupňuje všetkým používateľom navigačnej aplikácie, informuje The Verge.

Navádzanie v jazdných pruhoch prehľadne informuje vodiča, v ktorom pruhu sa má nachádzať pred blížiacim sa výjazdom, odbočkou alebo križovatkou s viacerými jazdnými pruhmi.

waze

Aplikácia zároveň v dostatočnom predstihu vodičovi zobrazí upozornenie o zmene jazdného pruhu. Zohľadní pritom, či ide o križovatku v meste, alebo napr. výjazd na diaľnicu. Vtedy zobrazí upozornenie ešte skôr, približne 1 km pred výjazdom.

Ďalšie novinky

Navigácia Waze od budúceho mesiaca zlepší informovanosť vodičov. Zobrazí prispôsobené odporúčania vychádzajúce z histórie jázd používateľa.

Vďaka informáciám o cestách, ktoré používateľ absolvoval v minulosti, Waze vodičovi zobrazí vizuálny prehľad trasy s očakávaným časom príchodu do cieľa, celkovým trvaním jazdy a situáciou na trase vrátane premávky.

waze 1

Súčasťou vylepšení sú tiež nové okamžité upozornenia. Ak sa niekde na trase začne tvoriť zápcha, Waze na to vodiča upozorní.

Navigácia Waze bude podporovať ďalšiu hudobnú službu. Spotify, YouTube Music a ďalšie doplní Amazon Music. Nie však hneď. Sprístupnenie prebehne v „najbližších mesiacoch“.

Pokiaľ patríte medzi používateľov Waze, vyskúšať si tiež môžete plánovanie trasy na počítači, odkiaľ ju jednoducho odošlete do mobilnej aplikácie v smartfóne. Prepojenie Live mapy s aplikáciou Waze predstavil začiatkom septembra.

Total
9
Zdieľaní