Waze nasadzuje navádzanie v jazdných pruhoch a ďalšie vylepšenia navigácie

O funkcii navádzania v jazdných pruhoch v obľúbenej komunitnej navigácii Waze sme sa prvýkrát dopočuli ešte v apríli. Vývojári ju vtedy testovali medzi používateľmi v Izraeli.

O funkcii navádzania v jazdných pruhoch v obľúbenej komunitnej navigácii Waze sme sa prvýkrát dopočuli ešte v apríli. Vývojári ju vtedy testovali medzi používateľmi v Izraeli.

Navádzanie v jazdných pruhoch je užitočnou a praktickou funkciou, ktorú poznáme z máp od Google. Waze teraz túto funkciu sprístupňuje všetkým používateľom navigačnej aplikácie, informuje The Verge.

Navádzanie v jazdných pruhoch prehľadne informuje vodiča, v ktorom pruhu sa má nachádzať pred blížiacim sa výjazdom, odbočkou alebo križovatkou s viacerými jazdnými pruhmi.

Aplikácia zároveň v dostatočnom predstihu vodičovi zobrazí upozornenie o zmene jazdného pruhu. Zohľadní pritom, či ide o križovatku v meste, alebo napr. výjazd na diaľnicu. Vtedy zobrazí upozornenie ešte skôr, približne 1 km pred výjazdom.

Ďalšie novinky

Navigácia Waze od budúceho mesiaca zlepší informovanosť vodičov. Zobrazí prispôsobené odporúčania vychádzajúce z histórie jázd používateľa.

Vďaka informáciám o cestách, ktoré používateľ absolvoval v minulosti, Waze vodičovi zobrazí vizuálny prehľad trasy s očakávaným časom príchodu do cieľa, celkovým trvaním jazdy a situáciou na trase vrátane premávky.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Netflix výrazne zvyšuje cenu svojho predplatného

Súčasťou vylepšení sú tiež nové okamžité upozornenia. Ak sa niekde na trase začne tvoriť zápcha, Waze na to vodiča upozorní.

Navigácia Waze bude podporovať ďalšiu hudobnú službu. Spotify, YouTube Music a ďalšie doplní Amazon Music. Nie však hneď. Sprístupnenie prebehne v „najbližších mesiacoch“.

Pokiaľ patríte medzi používateľov Waze, vyskúšať si tiež môžete plánovanie trasy na počítači, odkiaľ ju jednoducho odošlete do mobilnej aplikácie v smartfóne. Prepojenie Live mapy s aplikáciou Waze predstavil začiatkom septembra.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať