Nápad hodný dnešnej doby: V špeciálnom umývadle si umyjete ruky a súčasne dezinfikujete telefón

Pomocou UV žiarenia.

Ľudská kreativita nepozná hraníc. Často sú výsledkom kreatívneho myslenia výtvory, ktoré síce zaujmú, no v reálnom živote pre ne neexistuje využitie. To sa ale nedá povedať o high-tech umývadle, ktoré sa v poslednom čase tešilo masívnej popularite, predovšetkým na sociálnych sieťach.

Čo znamená pojem “high-tech” v spojitosti s umývadlom? Jednoduché. Reč je o umývadle, v ktorom si môžete súčasne umyť ruky a vyčistiť telefón. Pôvodne sa tento kuriózny kúsok objavil na videu na sociálnej sieti TikTok, kam ho nahral užívateľ @kensei_procharisma.

Video trvá presne 44 sekúnd, počas ktorých je jasne a stručne vysvetlená funkcionalita “inteligentného” umývadla. Hneď vedľa priestoru pre umývanie rúk sa nachádza malá priehradka, kde môžete vložiť svoj telefón. Ten sa následne pomaly zasunie dovnútra, kde je prostredníctvom UV žiarenia dezinfikovaný. Keď skončíte s umývaním rúk, telefón sa automaticky vysunie späť, informuje server Oddity Central.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako ochrániť batériu v telefóne? Stačí poznať tento jednoduchý trik!

Aj keď sa väčšina ľudí na takomto výtvore maximálne pousmeje, keď sa pozrieme na dobu, v ktorej žijeme, nie je to až taký zlý nápad. Vo svete stále zúri COVID-19 a jeho stále pribúdajúce, často ešte agresívnejšie varianty. Je pravda, že umytím rúk zničíte väčšinu škodlivých baktérií. Na telefóne však baktérie ostanú.

Čo poviete vy? Používali by ste UV čističku na telefón, ak by bola zabudovaná priamo do vášho umývadla?