instagram

Instagram dostáva nové nastavenie, obmedzí háklivý obsah

Ak by vás náhodou prestali baviť nahotinky.

Spoločnosť Facebook, prevádzkovateľ aplikácie Instagram, predstavila rozšírené nastavenie háklivého obsahu. Ide o nový prostriedok, v rámci ktorého si môže používateľ zvoliť, aké množstvo potenciálne citlivého obsahu chce na svojom Instagrame vidieť.

Nové nastavenie konkrétne cieli na kartu Preskúmať, kde sa používateľovi zobrazuje množstvo odporúčaného a medzi používateľmi populárneho obsahu. Nastavenie má tri úrovne – Povoliť, Obmedziť a Obmedziť ešte viac.

V prvom prípade sa vám bude zobrazovať akýkoľvek háklivý obsah. Môže ísť o príspevky so sexuálnym podtónom, videá zobrazujúce násilie alebo napríklad fotografie, ktoré propagujú tabakové výrobky a farmaceutické prípravky.

Nastavenie Obmedziť zobrazovanie takéhoto obsahu čiastočne utlmí. Ak budete chcieť vidieť čo najmenej tohto typu obsahu, nastavenie prepnete na Obmedziť ešte viac. Formulovanie nastavení je však vágne, nie je úplne jasné, ako veľmi systém zobrazovanie háklivého obsahu zredukuje.

TIP REDAKCIE
Novinka HONOR X7 je aktuálne dostupná na Slovensku za akciovú cenu 179 Eur!
instagram

Príspevky, ktoré vyslovene porušujú pravidlá Instagramu, bude Facebook, prirodzene, aj naďalej odstraňovať. Používatelia mladší ako 18 rokov si nebudú môcť zapnúť povolenie na zobrazovanie citlivého obsahu.

Vyzerá to, že nová iniciatíva Facebooku nepredstavuje zásadnú zmenu v spôsobe zobrazovania určitého typu obsahu, ktorý môže byť pre isté skupiny používateľov znepokojivý či inak nepríjemný. Ľudia aspoň získajú trochu väčšiu kontrolu nad tým, čo na Instagrame vidia.

Nové nastavenia sa v aplikácii Instagram postupne objavia v najbližších dňoch. Nájdete ich v nastaveniach aplikácie, v časti Účet a Nastavenie háklivého obsahu.