MIMORIADNY POZOR: Slovákom vyvoláva falošná „Polícia“. Takto okrádajú ľudí!

Útočníci nevedia, kde prestať. Najnovšie začali volať v mene polície.

Ak nepoznáte rôzne praktiky útočníkov s cieľom okradnúť vás, môžete naraziť na vážny problém a dokonca prísť o peniaze. Vyplýva to z najnovšieho upozornenia slovenskej Tatrabanky. Na rôzne pokusy okradnúť ľudí upozorňujeme často, ten najnovší je extrémne nebezpečný a vyslovene drzý.

O telefónny podvod (vishing, pozn. red.) sa momentálne pokúša neznámy útočník, ktorý Slovákom volá na súkromné čísla a predstavuje sa ako polícia. Jeho alebo jej otázky ďalej smeruje k prístupovým údajom k internet bankingu.

V týchto dňoch sme zaznamenali podvodné telefonáty od útočníkov, ktorí sa predstavujú ako polícia,upozorňuje Tatrabanka.

Ich snahou je získať dôverné informácie týkajúce sa účtu klienta, prihlasovacie údaje do Internet bankingu a viacnásobné kódy z Čítačky. Často tvrdia, že vás prepoja na pracovníka banky alebo že Vám pracovník banky zavolá, aby zabezpečil ochranu Vašich finančných prostriedkov,“ vysvetľuje banka.

Pochopiteľne, takéto hovory sú podvodné a preto stačí, ak im zložíte a volané číslo si zablokujete alebo poznačíte pre prípadnú komunikáciu so skutočnou bankou alebo skutočnou políciou. Podvodné konania môžete nahlásiť na DIALOG Live na čísle *1100. Číslo, z ktorého vám volali a ďalšie informácie môžete zaslať na ISSecurity@tatrabanka.sk

To, čo útočník plánuje spraviť s prihlasovacími údajmi a údajmi z čítačky je už jasné asi každému. Vzhľadom na to, že na podvod upozorňuje aj sama banka predstavujú podobné aktivity veľké riziko pre klientov nielen jednej, ale všetkých bánk.

Ak ste o podobnom podvode ešte nepočuli, dajte o ňom vedieť aj svojim známym.