tablet

Galaxy Tab S8 Ultra má ponúknuť až 14,6-palcový OLED displej

A 12 000 mAh batériu k tomu.

Onedlho to bude rok, čo Samsung predstavil výkonné tablety Galaxy Tab S7 a S7+. To značí, že by sme sa mali čoskoro dočkať ich nových generácií. Zatiaľ to však vyzerá, že sa nové zariadenia zdržia. Kvôli nedostatku polovodičových komponentov ich môže výrobca predstaviť až začiatkom budúceho roka, predpokladá Sammobile.

Podľa zatiaľ neoficiálnych správ Samsung plánuje uviesť na trh tri nové tablety. Galaxy Tab S8 a S8+ doplní vrcholový Galaxy Tab S8 Ultra. Označenie si tak prepožičia od vlajkových smartfónov, ktoré Samsung priniesol na trh v rokoch 2020 a 2021 (S20 a S21 Ultra).

Trio Galaxy Tab S8 ponúkne približne rovnaké parametre ako dvojica Galaxy S7, aspoň čo sa týka pamätí, fotoaparátov alebo obrazoviek s vysokou obnovovacou frekvenciou. Novinkou ale má byť „najrýchlejší procesor novej generácie“.

Produktivitu tiež podporí aktualizované príslušenstvo – prepracovanejšia klávesnica. Samozrejmosťou bude podpora pre dotykové pero S Pen alebo 5G pripojenie. V ponuke stále zostanú verzie so samostatným WiFi pripojením.

Galaxy Tab S8
Duo Galaxy S7. Foto: Samsung

Zaujímavo vyzerá najmä Galaxy Tab S8 Ultra. Sammobile uvádza, že má disponovať OLED obrazovkou s uhlopriečkou 14,6-palca, čiže bude mať blízko k prenosným počítačom. Pripomenieme, že vlaňajší Galaxy Tab S7+ dostal do výbavy v úvodzovkách len 12,4-palcový OLED displej.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!

Vďaka väčším rozmerom zostane viac priestoru pre batériu. Jej kapacita pravdepodobne stúpne až na 12 000 mAh.

Trh s tabletmi v posledných rokoch postupne stagnoval. V minulom roku však zažil renesanciu, o čo sa postarala pandémia nového koronavírusu. Vzdelávanie a práca z domu výrazne podporili dopyt po tomto type zariadení.

Tablet je pritom univerzálnym prostriedkom. Cez deň poslúži pri práci a učení, večer zase zabaví hrami, streamovaním filmov a seriálov alebo počúvaním obľúbenej hudby. Vysoký záujem o tablety pekne reflektuje druhý fiškálny štvrťrok firmy Apple. Tržby z predaja tabletov iPad stúpli medziročne o výrazných 79 percent.

Tablety sa tak stali atraktívnejšími, čo výrobcov motivuje k tomu, aby vyvíjali lepšie a konkurencieschopnejšie zariadenia s veľkými obrazovkami. Produkty iPad sú, právom, považované za najlepšie tablety na svete. Ak im niekto dokáže dýchať na krk, tak je to práve Samsung.

Aktuálna cena tabletu Samsung Galaxy S7+