micro led TV

Špičková Micro LED TV Samsung dorazila na Slovensko. Cena sa vám páčiť nebude

Telka v cene 3 izbového bytu.

25 miliónov samo svietiacich RGB LED diód, 4K rozlíšenie a obria uhlopriečka 110 palcov (242 x 136 cm). Takto by sa dal v stručnosti popísať nový inteligentný Micro LED televízor, ktorý začína spoločnosť Samsung predávať na slovenskom trhu.

Micro LED je najpokročilejšou zobrazovacou technológiou juhokórejského Samsungu, akou sa doteraz pýšili iba priemyselné zobrazovacie panely The Wall používané napríklad koncernom Škoda Auto.

Technológiu založenú na miliónoch samo svietiacich anorganických diódach, ktoré sú od seba vzdialené len 0,6 milimetra, výrobca posunul do spektra produktov určených pre domácnosti. V tomto bode je vhodné uviesť, že nový Micro LED televízor je určený najmä pre bohaté domácnosti.

Zrejme najluxusnejší a technologicky najvyspelejší televízor s gigantickou obrazovkou Samsung zákazníkovi predá za odporúčanú cenu 149 999 eur. Nie, o preklep nejde. Číslo je správne.

micro led TV
Foto: Samsung

Samsung v správe pre médiá upozorňuje, že na Slovensku nie je dostupná vzorka tohto Micro LED televízora. Výrobca preto vážnym záujemcom ponúka osobnú konzultáciu so slovenským produktovým manažérom.

Schôdzku si je možné objednať na infolinke 0800 726 786 alebo cez WhatsApp na tom istom čísle. O inštaláciu prémiovej elektroniky sa postará odborný servis spoločnosti Samsung. Obrazovka sa skladá z dvoch subpanelov, preto je nutná ich kalibrácia na mieste inštalácie. Celý kolos váži takmer 90 kilogramov.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!
micro LED tv
Foto: Samsung

Súčasťou balenia je aj držiak na stenu. V prípade, že by zákazník preferoval skôr stojan, je možné ho dokúpiť ako príslušenstvo za 799 eur. Za inštaláciu samotnú spotrebiteľ platiť nemusí, obsiahnutá je v cene zariadenia.

Micro LED televízor nevyniká len špičkovým obrazom. Samsung menuje aj technológiu Majestic Sound s priestorovým zvukom 5.1, ktorý nepotrebuje žiadne ďalšie externé reproduktory. Prirodzene, aj tento model poháňa operačný systém Tizen, ktorý ponúka prístup ku všetkým bežným TV aplikáciám a ďalšiemu obsahu.

micro LED tv
Foto: Samsung

K dispozícii je tiež funkcia 4Vue (Quad View), vďaka ktorej je možné na obrazovke zobraziť až štyri samostatné obrazy z rôznych zdrojov. K televízoru je možné pripojiť rôzne externé zariadenia, čo ocenia napríklad hráči – môžu si zobraziť jednotlivé okná alebo napríklad rôzne pohľady na tú istú scénu.

Pokiaľ vás zaujíma tabuľka s podrobnou špecifikáciou, nájdete ju na tejto adrese, v e-shope spoločnosti Samsung.

Total
36
Zdieľaní
Total
36
Zdieľať