POZOR: Túto aktualizáciu Windows 10 nesťahujte. Má obrovské problémy, takto ich odstránite

Ikonky na spodnej lište buď miznú alebo sú porušené.

Pre Windows 10 je dostupná nová aktualizácia a ako tradície kážu, nie je bez problémov. Niektorí užívatelia hlásia nepríjemný problém s prázdnymi alebo chybnými spodnými lištami, kde sa bežne nachádzajú pripnuté alebo spustené programy.

Júnová aktualizácia s označením KB5003637 prináša niekoľko bezpečnostných záplat ako aj aktualizáciu toho, ako operačný systém ukladá a nakladá so súbormi. Získavajú ju tí zákazníci, ktorí už majú nainštalovanú veľkú májovú aktualizáciu.

Hlavným problémom je spodná lišta, tzv. panel úloh. Testeri upozorňujú, že rovnaký problém nahlásili ešte predtým, než Microsoft dokončil finálnu verziu. Na opravu si tak nenašiel čas alebo ju s riešením zatiaľ neprišiel. Zatiaľ čo aktualizácia KB5003214 je voliteľná, aktualizácia KB5003637 je povinná. Obe pritom spôsobujú problémy s panelom úloh.

Príklad 1
Príklad 2
Príklad 3

Mnohí nespokojní používatelia nahlásili, že stavové ikonky (úplne vpravo) sú buď porušené alebo úplne zmizli a aby toho nebolo málo, poškodené má byť aj políčko pre vyhľadávanie, ktoré sa tiež nachádza v paneli úloh. Microsoft zatiaľ oficiálne nepotvrdil, že pracuje na oprave.

Windows 10: Čo pomáha?

Šikovní ľudia doteraz prišli s niekoľkými teóriami, prečo sa objavujú tak nezvyčajné chyby. Medzi spúšťačmi problémov je napríklad využívanie tzv. IME (Input Method Editor), čo je komponent pre zadávanie znakov, ktoré sa bežne nenachádzajú na klávesnici. Problémom môže byť aj niekoľko rôznych jazykových balíčkov.

Najrýchlejším riešením je odinštalovanie aktualizácie KB5003637, no existuje aj jednoduchší spôsob. Nová aktualizácia totiž priniesla aj nový widget „Správy,“ ktorý môže spôsobovať vyššie uvedené problémy.

Poďme však na riešenia. Zamierte do Nastavenia – Systém – Obrazovka a skontrolujte nastavenie „Mierka a rozloženie“. Uistite sa, že je hodnota nastavená na „odporúča sa“.

Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorým okrem panela úloh začala blbnúť aj tlačiareň, jediným riešením je odinštalovanie aktualizácie KB5003637. Iné riešenie momentálne neexistuje.