nintendo

Nintendo premení svoju starú továreň na technologické múzeum

Nintendo Gallery má byť dokončená v roku 2024.

Ak sa niekedy o tri roky vyberiete do japonského hlavného mesta Kjóto, cestovateľský zážitok si budete môcť vylepšiť návštevou múzea legendárnej hernej spoločnosti Nintendo.

Nintendo premieňa na múzeum jednu zo svojich pôvodných tovární, ktorá sídli v meste Udži nachádzajúcom sa v tesnej blízkosti hlavného mesta Kjóto. Závod bol vybudovaný ešte v roku 1969.

Vyrábali sa v ňom hracie karty Hanafuda a slúžil tiež ako servisné stredisko pre zákazníkov. V novembri 2016 Nintendo presunulo tieto aktíva do novej továrne nachádzajúcej sa v rovnakom meste.

Nintendo svoj starý závod aj spolu s okolitými pozemkami zrekonštruuje tak, aby fungoval ako turistická atrakcia plná zážitkov a rozličných exponátov. Spoločnosť chce v múzeu verejnosti ukázať históriu a filozofiu vývoja produktov.

Vizualizácia múzea Nintendo Gallery. Foto: Nintendo

Medzi exponátmi by sme tak mali nájsť herné konzoly a ďalšie produkty, ktoré spoločnosť počas svojej dlhej existencie uviedla na trh. Nintendo Gallery, ako sa múzeum predbežne nazýva, otvorí svoje brány v roku 2024.

TIP REDAKCIE
ASUS spúšťa veľkú aktualizáciu pre ROG Phone 2: Android 12 sa ale nekoná

Presný dátum otvorenia známy nie je, Nintendo však verí, že fabriku zvládne pretransformovať na nový účel za tri roky. Nintendo je ikonickou značkou, obzvlášť na domácom trhu v Japonsku. Múzeum by sa na nedostatok návštevníkov v budúcnosti sťažovať nemalo.

Udži je okrem toho mestom, ktoré hojne navštevujú turisti. Ide o druhé najväčšie mesto prefektúry Kjóto a je ľahko dostupné vlakom.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať