GTA Online

GTA 6 údajne môže hráčov za splnené misie odmeňovať kryptomenou

Rockstar ide s dobou.

Ak patríte medzi vášnivých hráčov, určite ste hrali (alebo stále hráte) minimálne jednu z častí legendárnej hernej série Grand Theft Auto, skrátene GTA. Vydanie vôbec prvého dielu s názvom GTA 1 sa datuje ešte do roku 1997, zatiaľ čo ten najnovší, GTA V, vyšiel ešte v roku 2013. Je teda najvyšší čas, aby nás štúdio Rockstar konečne potešilo ďalším, v poradí už šiestym rozšírením.

Síce nás od nového dielu v podobe GTA 6 delí ešte nejaký ten piatok, je potešujúce vidieť, že si na ňom vývojár dáva poriadne záležať. Čiastočne to dokazujú aj nové predpovede od známeho informátora Toma Hendersona, ktorý je známy predovšetkým pre úniky noviniek zo sveta Call of Duty a Battlefield, upozorňuje server TechRadar.

Po novom sa však zameral aj na GTA 6. Konkrétne tvrdí, že GTA 6 namiesto peňazí ponúkne ako odmenu za niektoré misie kryptomeny. Zároveň dodáva, že kryptomena nebude slúžiť ako kompletná náhrada za tradičnú formu peňazí, ale ako druhá hlavná herná mena.

Foto: Pixabay

GTA 6 môže odmeňovať hráčov kryptomenou za náročnejšie misie od vyššie postavených postáv

Podľa všetkého budú hráči odmeňovaní kryptomenou skôr za misie od “dôležitejších” postáv, ktoré budú chcieť čo najrýchlejšie presunúť obrovské sumy peňazí, teda za tie dôležitejšie alebo náročnejšie misie. Informátor o tejto novinke informoval prostredníctvom siete Twitter, kde uvádza, že úlohu kryptomeny zohrá bitcoin. Je však vysoko pravdepodobné, že ak Rockstar naozaj v GTA 6 zavedie túto alternatívnu formu bohatstva, bude sa volať inak.

Sám Henderson však povedal, že tieto informácie treba brať s miernou rezervou. Stále totiž nie sú potvrdené oficiálnym zdrojom. Rozhodne však ide o veľmi zaujímavý nápad, ktorý nepochybne spestrí pôžitok z celej hry.