pixel

Smartfóny Pixel získavajú júnovú aktualizáciu, prináša niekoľko nových funkcií

Uzamknutý priečinok vo Fotkách Google a ďalšie.

Používatelia smartfónov Pixel od Google dostávajú v týchto dňoch júnovú aktualizáciu, ktorá okrem opráv chýb a zlepšení v oblasti digitálnej bezpečnosti prináša aj rad nových funkcií. Google o nich informuje na svojich stránkach.

Pred pár dňami vysvitlo, že smartfóny Pixel dokážu zaznamenať časozberné video nočnej oblohy plnej hviezd. Júnová aktualizácia túto funkciu potvrdzuje, pracuje však trochu inak, ako sa predpokladalo. Video sa vytvorí automaticky počas snímania v režime astrofotografie.

V priebehu jednej dlhej expozície tak smartfóny vyhotovia statickú fotku nočnej oblohy a zároveň (veľmi) krátke časozberné video. Samostatný režim pre astrovideo teda v aplikácii fotoaparátu prítomný nie je, čo je škoda.

pixel
Foto: Google

Ďalšou novinkou je Uzamknutý priečinok vo Fotkách Google. Aj o tejto funkcii sme sa dozvedeli v predstihu. Vstup do priečinka je podmienený heslom alebo odtlačkom prsta. Fotky a videá uložené v tomto uzamknutom priečinku sa nezobrazia v zdieľaných albumoch, spomienkach ani v iných aplikáciách a zostanú len vo vašom zariadení.

Heads Up je novou funkciou z kategórie digitálnej rovnováhy. Ak zistí, že smartfón používate počas kráčania, upozorní vás, aby ste zdvihli zrak. Takýmto spôsobom by ste už nemali vrážať do okoloidúcich chodcov, dopravných značiek, košov na odpadky, fontán (TU) a podobne.

Asistent Google po novom dokáže prijať alebo odmietnuť prichádzajúci hovor. Postačí preto hlasový príkaz začínajúci známou frázou „Hey Google“. Ak v smartfóne, napríklad vo webovom prehliadači, skopírujete väčší blok textu, ktorý obsahuje telefónne číslo, adresu či e-mail, klávesnica Gboard tieto údaje automaticky extrahuje pre ďalšie použitie.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

V nastaveniach prispôsobenia pribudli vyzváňacie tóny a tapety s Pride tematikou, ktoré pre Google navrhol umelec Ashton Attzs.

Google zároveň rozšíril dostupnosť troch exkluzívnych funkcií Car Crash Detection, Call Screen a Recorder. Naše končiny stále obchádzajú. Pracovať s nimi môžu používatelia zo Španielska, Írska, Singapuru či Japonska.

Čerstvá aktualizácia je dostupná pre smartfóny Pixel 3 (XL), 3a (XL), Pixel 4 (XL), 4a, 4 5G a Pixel 5. Video v režime astrofotografie a nové hlasové príkazy Google asistencie sú určené pre novšie zariadenia, v modeloch Pixel 3 (XL) a Pixel 3a (XL) sa neobjavia.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať