galaxy watch 4

Galaxy Watch 4 zostanú pri 5W nabíjaní, adaptér sa v balení nachádzať nebude

Stačiť bude bezdrôtový dok z minulého roka.

Spoločnosť Samsung pravdepodobne niekedy koncom leta predstaví dvojicu nových inteligentných hodiniek Galaxy Watch 4 a Watch 4 Active. V oblasti softvéru dôjde k zásadnej zmene, operačný systém Tizen nahradí aktualizovaný Wear OS od Google.

Hodinky Galaxy Watch 4 a Watch 4 Active sa budú predávať aj na trhu v Číne. Musia preto prejsť povinnou certifikáciou miestnych úradov, ktorá je známa pod skratkou 3C. Podobne ako iné úrady, aj ten čínsky preveruje, či je produkt z hľadiska ochrany spotrebiteľa bezpečný.

V databáze certifikácie 3C sa čerstvo objavili štyri nositeľné zariadenia, ktorých kódové označenia jasne napovedajú, že ide o nové hodinky z dielne Samsungu. Aj keď má Samsung v pláne predstaviť dvojicu hodiniek, dostupné budú v dvoch veľkostiach. Preto sa v databáze nachádzajú celkovo štyri verzie.

Výpis prezrádza, že hodinky Galaxy Watch 4 a Watch 4 Active budú vybavené 5 W nabíjaním. Rýchlosť, resp. výkon nabíjania sa teda oproti súčasným generáciám nezmení, čo je troch škoda. V tabuľke si ale môžeme všimnúť ešte jednu zaujímavú vec – hodinky sa, aspoň na trhu v Číne, budú predávať bez adaptéra.

galaxy watch 4
Foto: 3C/MyFixGuide

Adaptéry pre nabíjanie postupne miznú predovšetkým z balení smartfónov. Výrobcovia predpokladajú, že má každý spotrebiteľ adaptér doma. Skromnejšie balenie obhajujú ochranou životného prostredia. Kto ale novú a možno výkonnejšiu nabíjačku chce, môže si ju zakúpiť zvlášť.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

Záznam v databáze 3C si netreba vysvetľovať tak, že vám Samsung predá hodinky bez príslušenstva na nabíjanie. Predsa len, kompaktnú bezdrôtovú nabíjačku doma asi každý nemá, na rozdiel od klasického adaptéra a USB-C kábla.

galaxy watch 4
Foto: Samsung

Vzhľadom na prítomnosť 5 W nabíjania výrobca k hodinkám zrejme pribalí nabíjací dok z minulého roka, ktorý je súčasťou existujúcich modelov Galaxy Watch 3. Aj keď spôsob a výkon nabíjania zostanú rovnaké, výdrž na jedno nabitie by mala byť lepšia.

Postarať by sa o to mal modrenejší a úspornejší hardvér, operačný systém s efektívnejšou prevádzkou a batérie s o niečo väčšími kapacitami.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať