samsung

Android Auto na smartfónoch Samsung Galaxy zlyháva, oprava je na ceste

Prinesie ju júlová bezpečnostná aktualizácia.

Niektorí používatelia smartfónov Samsung Galaxy, najmä vlajkových modelov Galaxy S21, zaznamenali problém s pripojením k Android Auto. Po odblokovaní obrazovky tento systém spadne, zariadenia tiež hlásia nedostupnosť internetovej konektivity, hoci sú do siete v skutočnosti pripojené.

Nie je presne známe, čo problém spôsobuje. Komplikácia môže stáť na strane aplikácie Android Auto, ale tiež na samotných zariadeniach, kde môže robiť šarapatu konkrétna verzia firmvéru.

Aj keď sa s uvedenými komplikáciami nestretávajú všetci používatelia, je ich dosť na to, aby Samsung pripravil opravu. Samsung a Google na riešení spolupracujú, o plánovanej oprave informoval jeden z moderátorov na fóre spoločnosti Google.

android auto
Ilustr. foto: bmw.sk

Dobrou správou je, že používatelia nebudú musieť na opravnú aktualizáciu čakať dlho. Samsung ju zaradí do júlovej bezpečnostnej aktualizácie, ktorú podporovaným smartfónom začne doručovať koncom tohto a začiatkom budúceho mesiaca.

TIP REDAKCIE
Eleglide T1: Elektrický horský bicykel s fantastickým 100 km dojazdom!

Spojiť smartfón s vozidlom prostredníctvom aplikácie Android Auto sa dá vo vybraných krajinách už dlhšie. Dostupnosť funkcionality pre Slovensko a v Českú republiku Google potvrdil len v decembri minulého roka. Presný dátum spustenia nezverejnil. Uviedol vtedy, že sa rozšíri v „najbližších mesiacoch“.

Android Auto si v súčasnosti rozumie s viac ako 500 modelmi vozidiel rôznych značiek a ďalšie postupne pribúdajú. Ich zoznam nájdete TU.