USA rozhodli: Spoločnosť Xiaomi bude odstránená z čiernej listiny

Máj je pre Xiaomi šťastným mesiacom .

Vláda Spojených štátov amerických učinila dôležité rozhodnutie. Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky, Xiaomi, bude odstránený z takzvanej “čiernej listiny”, píše web Android Authority.

Ministerstvo obrany USA údajne usúdilo, že odstránenie Xiaomi zo zoznamu je vhodným rozhodnutím. “Strany sa dohodli na spôsobe, ktorý vyrieši tento spor bez potreby sporného konania,” píše Bloomberg. O konkrétnych podmienkach sa už má aktuálne rokovať, pričom spoločný návrh by mal vyť vyhlásený 20. mája, čiže budúci týždeň vo štvrtok.

Spoločnosť sa na čiernu listinu dostala začiatkom januára tohto roku, ešte počas Trumpovho dosluhovania na poste prezidenta Spojených štátov amerických. Jeho administratíva ju označila za komunistickú spoločnosť s prepojením na čínsku armádu.

Donald Trump
Donald Trump (FOTO Gage Skidmore / flickr.com)

Toto rozhodnutie znamenalo, že americkí investori naďalej nemohli vložiť svoje peňažné prostriedky do Xiaomi a že výrobca bude škrtnutý zo zoznamu amerických búrz. Pochopiteľne, výrobca toto závažné obvinenie negoval a deklaroval, že je nezávislou spoločnosťou. V marci súdy dokonca dočasne zakázali zaradenie firmy na čiernu listinu.

TIP REDAKCIE
Hráč Forza Horizon 5 si na auto nalepil portrét Kim Čong-una, dostal ban do roku 9999

Máj je pre Xiaomi šťastným mesiacom

Tento mesiac sa tak pre čínskeho výrobcu vyvíja veľmi priaznivo. Podľa nedávnej správy dokonca v prvom kvartáli 2021 prekonal Apple a obsadil tak druhú priečku rebríčku najväčších európskych výrobcov v oblasti smartfónov.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať