clubhouse

Clubhouse pre Android je bližšie. Beta verzia sa už testuje

iOS exkluzivita aplikácie Clubhouse čoskoro skončí.

Koncom januára predstavitelia audio četovacej aplikácie Clubhouse potvrdili, že začnú vyvíjať aj verziu určenú pre platformu Android. V súčasnosti sa do aplikácie dostanú len iOS používatelia, a aj to iba na základe pozvánky.

Clubhouse pre Android si z obchodu Google Play nestiahneme skôr ako o niekoľko týždňov. Vývoj aplikácie nejaký čas potrvá. V tejto chvíli už ale existuje malá skupina používateľov, ktorá môže s aplikáciou na Android smartfónoch pracovať.

Tvorcovia spustili úvodný beta test aplikácie pre Android, ktorý je však uzavretý – obmedzený len na malú množinu vybraných používateľov. Vo svojom blogu ale uvádzajú, že v najbližších týždňoch privítajú na platforme viac používateľov operačného systému Android.

clubhouse
Foto: Marco Verch/Flickr

Clubhouse pre Android je teda bližšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Prvú beta verziu aplikácie určenú pre širokú verejnosť by sme si mohli stiahnuť niekedy v nadchádzajúcom mesiaci.

Záujem o aplikáciu začal raketovo rásť vlani v lete, po tom, ako sa do nej zapojil Elon Musk a ďalšie známe osobnosti. Do mája 2020 mala aplikácia len 1 500 aktívnych používateľov, po pár mesiacoch počet aktívnych používateľov prekonal miliónovú métu. Aplikácia je na trhu dostupná od apríla 2020.

TIP REDAKCIE
Spoluzakladateľ YouTube predpovedá úpadok platformy, odsudzuje nedávne zmeny

Popularita aplikácie podnietila konkurentov k tomu, aby začali vyvíjať vlastné alternatívne služby zamerané na hlasové konverzácie. Facebook predstavil platformu Hotline, Twitter má zase v talóne audio čet Space.

Je Clubhouse len bublina?

Android verzia aplikácie Clubhouse určite pomôže navýšiť základňu aktívnych používateľov, ktorej dynamický rast začína klesať. Podľa údajov analytikov zo Sensor Tower počet stiahnutí aplikácie klesol v marci o 72 percent. Vo februári aplikácia zaznamenala 9,6 milióna stiahnutí, v marci to bolo pritom iba 2,7 milióna stiahnutí.

Budú aj Android používatelia potrebovať pre vstup do aplikácie Clubhouse pozvánku? Táto otázka zatiaľ zodpovedaná nie je. Paul Davison, spoluzakladateľ služby, sa ale k eventuálnej požiadavke odstrániť systém pozvánok stavia otvorene. Podľa neho je dôležité, aby bol Clubhouse dostupný pre všetkých používateľov.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať