Sony Xperia PRO sa konečne začala predávať. Stojí 2500 dolárov

Profi doplnok pre tvorcov obsahu.

Kúpili by ste si smartfón od Sony za necelých 2500 dolárov? Na našom trhu sa takéto zariadenie zatiaľ nenachádza, čiže túto otázku riešiť nemusíte. Model Xperia PRO, ktorý takúto cenu má, začal predávať popredný americký e-shop B&H.

Sony Xperia PRO nie je horúcou novinkou, ak sa dá za novinku vôbec považovať. Japonský výrobca takmer pred rokom predstavil vlajkovú loď Xperia 1 II. Popri nej naznačil príchod ešte lepšej, alebo presnejšie špecializovanej verzie smartfónu s označením PRO.

Rok ubehol ako voda a Sony Xperia PRO je konečne tu. Aspoň teda na americkom trhu.

Výbava smartfónu je takmer rovnaká ako pri Xperii 1 II. To znamená, že obsahuje procesor Snapdragon 865, 4K HDR AMOLED displej, odolnosť IP65/68, 512 GB internú pamäť s možnosťou rozšírenia o ďalších 512 GB, 12 GB RAM, tri 12 Mpx fotoaparáty s odlišnými ohniskovými vzdialenosťami (16/24/70 mm) alebo 4000 mAh batériu.

Foto: Sony

Čo špeciálne má Xperia PRO navyše? V prvom rade lepšiu 5G konektivitu. Oproti Xperii 1 II si smartfón rozumie aj s tzv. „milimetrovými vlnami“ (mmWave) frekvenčného pásma. Xperia 1 II podporuje pri 5G konektivite len sub-6GHz pásmo.

Podľa zistení autorov z AnandTech Xperia PRO disponuje až štyrmi mmWave anténami, štandardom sú zväčša dve alebo tri antény. Telo smartfónu je vyhotovené z materiálov s nízkou permitivitou, čo podľa Sony zabezpečuje lepšie, stabilnejšie a spoľahlivejšie pripojenie ku 5G sieťam.

Foto: Sony

Súčasťou systému je aplikácia Network Visualizer zobrazujúca silu signálu. Vďaka tomu môže používateľ smartfón umiestniť na ideálne miesto tak, aby mal čo najlepší signál. Pomôcka padne vhod pri streamovaní živého videa vo vysokom rozlíšení.

Cieľovou skupinou zariadenia Sony Xperia PRO sú najmä profesionálni tvorcovia obsahu, fotografi a ľudia s obdobnými profesiami. Dôkazom toho je aj prítomnosť microHDMI portu, ktorý v smartfónoch len tak nevidíme.

Foto: Sony

6,5″ HDR OLED displej smartfónu s rozlíšením 3840 x 1644 pixelov dokáže fungovať ako náhľadový monitor pre video kameru alebo DSLR/CSC fotoaparát. Cez microHDMI sa k takémuto zariadeniu pripojí jednoducho.

Foto: Sony

Smartfón premenený na náhľadový monitor ale nezobrazuje všetky informácie ako štandardný náhľadový monitor. Výrobca by ich časom mohol doplniť softvérovou aktualizáciou.

Sony tak tvorcom obsahu ponúka zaujímavý balíček „všetko v jednom“ – vlajkový smartfón, nástroj na kvalitný video stream a monitor pre kameru či fotoaparát. Musia zaň ale zaplatiť 2499 dolárov.

Podrobnú špecifikáciu nájdete na tejto adrese.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať