pixel watch

Hodinky Pixel Watch by sme mali spoznať na jeseň, takto približne budú vyzerať

Novinka má byť predstavená spolu so smartfónom Pixel 6.

O inteligentných hodinkách Pixel Watch z dielne Google sa špekuluje dlho, doteraz však spoločnosť žiadne nepredstavila. Existuje dobrá šanca, že sa to konečne zmení tento rok na jeseň.

Google má pre potreby vývoja hodiniek Pixel Watch azda všetko. Vlastný operačný systém Wear OS, športovo-zdravotnú aplikáciu Google Fit, podporu vývojárov tretích strán a v neposlednom rade kapacity spoločnosti Fitbit, ktorú Google odkúpil v roku 2019 za 2,1 miliardy dolárov.

Google pri akvizícii deklaroval, že má záujem hlavne o hardvér. Európska komisia sa ale zaujímala aj o to, ako internetový gigant naloží s osobnými údajmi zákazníkov Fitbit. Prevzatie spoločnosti schválila až koncom roka 2020 po tom, ako sa s Google dohodla na pravidlách upravujúcich využívanie týchto údajov.

pixel watch
Foto: Jon Prosser/Ian Zelbo

Hodinky Pixel Watch by mali byť predstavené niekedy na jeseň, pravdepodobne v októbri aj spolu so smartfónom Pixel 6. Pár detailov zverejnil vo svojom videu YouTuber Jon Prosser, ktorý zvykne byť spoľahlivým zdrojom ešte nepotvrdených informácií.

TIP REDAKCIE
Pomáhať a chrániť? Dvaja policajti namiesto lupičov chytali Pokémonov
pixel watch
Foto: Jon Prosser/Ian Zelbo

Vizualizácie hodiniek Pixel Watch podľa poznatkov Jona Prossera vytvoril dizajnér Ian Zelbo. Vďaka nim aspoň približne vieme, ako budú hodinky od Google vyzerať.

pixel watch
Foto: Jon Prosser/Ian Zelbo

Dostať by sme mali okrúhly ciferník s dotykovým displejom osadeným v relatívne štíhlom tele. Obrazovku nebude chrániť žiadna luneta ani okraj puzdra, v ktorom by bola obrazovka zapustená hlbšie.

pixel watch
Foto: Jon Prosser/Ian Zelbo

Na boku badať len jedno tlačidlo, ktoré by mohlo fungovať aj ako otočný ovládač v štýle digitálnej korunky Apple Watch. Personalizáciu a vyzdvihnutie osobného štýlu podporí dostupnosť množstva rozličných ciferníkov a remienkov v rôznych farbách.

Špecifikácia zatiaľ zostáva zahalená tajomstvom. Počítať ale môžeme so snímačom tepu, NFC a ďalšími, vo svete smart hodiniek bežnými funkciami.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať