oneplus clipt

OnePlus má novú appku, umožňuje posielať súbory, text a odkazy naprieč zariadeniami

Nič revolučné neprináša, môže sa však hodiť.

Spoločnosť OnePlus vydala v rámci svojej experimentálnej softvérovej divízie OneLab novú aplikáciu s názvom Clipt, ktorá uľahčuje zasielanie súborov, webových odkazov a ďalšieho materiálu medzi rôznymi zariadeniami.

Clipt funguje podobne ako nástroj Pushbullet, ktorý používateľom slúži už pár dlhých rokov. Aplikácia Clipt v podstate pracuje ako vzdialený zdieľaný priečinok pre viacero zariadení jedného používateľa – smartfón, počítač a trebárs tablet.

Čokoľvek, čo skopírujete v smartfóne alebo počítači, bude k dispozícii vo všetkých vašich zariadeniach, ktoré majú aplikáciu Clipt nainštalovanú. Výhodou je, že nástroj nepotrebuje jednotný ekosystém.

Súbory je možné prenášať medzi Android a Apple zariadeniami a počítačmi Mac, Linux a Windows PC. Aplikácia pre platformu iOS sa však stále vyvíja. V prípade počítačov je potrebné používať prehliadač Chrome s nainštalovaným rozšírením Clipt.

Stačí mať otvorenú len jednu kartu v prehliadači Chrome a Clipt bude fungovať v celom počítači. Pochopiteľne, všetky zariadenia musia byť pripojené na internet. Okrem toho musí byť používateľ prihlásený do aplikácie Google Disk.

TIP REDAKCIE
Klesla na absolútne minimum: Windows 11 sa predáva lacnejšie než kedykoľvek predtým!

Clipt totižto na pozadí funguje práve vďaka Disku od Google. Vytvorí v ňom dočasný skrytý priečinok, ktorý slúži na ukladanie informácií v cloude a ich následné sprístupnenie z akéhokoľvek zariadenia používateľa.

oneplus clipt

Systém všetky zdieľané údaje šifruje. Sú tak chránené pred zrakmi tretích strán, vrátane samotnej spoločnosti OnePlus. Celková funkcionalita aplikácie je jednoduchá a pomerne priateľská.

oneplus clipt

Niektorí používatelia natrafili na problémy s nadviazaním synchronizácie alebo s oneskoreným doručovaním upozornení. U nás však všetko fungovalo tak ako má. Aplikáciu sme testovali v tandeme Android smartfón – počítač s OS Windows.

Keďže ide o úplne novú aplikáciu, je prirodzené, že sa v nej môžu nachádzať drobné chyby. Nadchádzajúce aktualizácie by ich mali odstrániť. Ak v priebehu dňa používate viacero múdrych zariadení, Clipt vám môže byť nápomocný.

Aplikáciu pre Android si stiahnete TU, rozšírenie pre prehliadač Chrome zase TU.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať