oneplus clipt

OnePlus má novú appku, umožňuje posielať súbory, text a odkazy naprieč zariadeniami

Nič revolučné neprináša, môže sa však hodiť.

Spoločnosť OnePlus vydala v rámci svojej experimentálnej softvérovej divízie OneLab novú aplikáciu s názvom Clipt, ktorá uľahčuje zasielanie súborov, webových odkazov a ďalšieho materiálu medzi rôznymi zariadeniami.

Clipt funguje podobne ako nástroj Pushbullet, ktorý používateľom slúži už pár dlhých rokov. Aplikácia Clipt v podstate pracuje ako vzdialený zdieľaný priečinok pre viacero zariadení jedného používateľa – smartfón, počítač a trebárs tablet.

Čokoľvek, čo skopírujete v smartfóne alebo počítači, bude k dispozícii vo všetkých vašich zariadeniach, ktoré majú aplikáciu Clipt nainštalovanú. Výhodou je, že nástroj nepotrebuje jednotný ekosystém.

Súbory je možné prenášať medzi Android a Apple zariadeniami a počítačmi Mac, Linux a Windows PC. Aplikácia pre platformu iOS sa však stále vyvíja. V prípade počítačov je potrebné používať prehliadač Chrome s nainštalovaným rozšírením Clipt.

Stačí mať otvorenú len jednu kartu v prehliadači Chrome a Clipt bude fungovať v celom počítači. Pochopiteľne, všetky zariadenia musia byť pripojené na internet. Okrem toho musí byť používateľ prihlásený do aplikácie Google Disk.

Clipt totižto na pozadí funguje práve vďaka Disku od Google. Vytvorí v ňom dočasný skrytý priečinok, ktorý slúži na ukladanie informácií v cloude a ich následné sprístupnenie z akéhokoľvek zariadenia používateľa.

oneplus clipt

Systém všetky zdieľané údaje šifruje. Sú tak chránené pred zrakmi tretích strán, vrátane samotnej spoločnosti OnePlus. Celková funkcionalita aplikácie je jednoduchá a pomerne priateľská.

oneplus clipt

Niektorí používatelia natrafili na problémy s nadviazaním synchronizácie alebo s oneskoreným doručovaním upozornení. U nás však všetko fungovalo tak ako má. Aplikáciu sme testovali v tandeme Android smartfón – počítač s OS Windows.

Keďže ide o úplne novú aplikáciu, je prirodzené, že sa v nej môžu nachádzať drobné chyby. Nadchádzajúce aktualizácie by ich mali odstrániť. Ak v priebehu dňa používate viacero múdrych zariadení, Clipt vám môže byť nápomocný.

Aplikáciu pre Android si stiahnete TU, rozšírenie pre prehliadač Chrome zase TU.