mi 11 lite

MIUI 13: Nová verzia systému pre smartfóny Xiaomi dorazí v júni

Výrobca len nedávno rozbehol aktualizácie na MIUI 12.5, o pár týždňov predstaví ďalšiu verziu.

Spoločnosť Xiaomi predstavuje nové verzie používateľskej nadstavby MIUI vždy v druhom štvrťroku. MIUI 13 výnimkou nebude. Podľa informácií serveru Sparrows News sa oficiálne predstavenie uskutoční 25. júna.

MIUI 13 s najväčšou pravdepodobnosťou absolvuje premiéru na domácom trhu v Číne, kde sa zároveň rozbehnú prvé aktualizácie. Až neskôr príde na rad medzinárodná scéna.

Čo všetko vývojári v novej verzii systému vylepšili zatiaľ zostáva záhadou. Dostať by sme však mali, minimálne, nové motívy a tapety, optimalizované animácie a ovládanie, ako aj niekoľko zlepšení v oblasti digitálnej bezpečnosti a ochrany súkromia.

MIUI 13
Xiaomi Mi 9 z roku 2019

Spoločnosť Xiaomi vedela dostať aktualizáciu na novú verziu systému aj do starších zariadení, ktoré navyše zrovna nepochádzali z vlajkového spektra. Vynovené MIUI zvyknú dostávať desiatky smartfónov Xiaomi a sesterskej značky Redmi.

Tento rok to bude podobné, hoci pár kľúčových smartfónov môže v zozname kompatibilných zariadení chýbať. Softvérová inovácia môže obísť rad Mi 9, model Mi Mix 3 a taktiež cenovo dostupnú sériu Redmi Note 8.

TIP REDAKCIE
Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS

Túto skutočnosť ale zatiaľ nikto nepotvrdil, počkáme si tak radšej na ďalšie správy, ktoré kompatibilitu s MIUI 13 časom určite upresnia.

Porovnajte si aktuálne ceny Xiaomi Mi 11 u slovenských predajcov

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať