gboard

Google sprístupnil klávesnicu Gboard pre hodinky s Wear OS

Rýchlejšie a jednoduchšie zadávanie textu.

Inteligentné hodinky nie sú zrovna vhodným zariadením na četovanie alebo písanie esejí. Napriek tomu je fajn, ak sú vybavené spoľahlivou klávesnicou, pomocou ktorej môžete rýchlo odpovedať na doručenú správu alebo si trebárs zapísať dôležitú poznámku.

Používatelia inteligentných hodiniek s operačným systémom Wear OS teraz môžu zadávať text prostredníctvom jednej z najpreferovanejších klávesníc. Google hodinky obohatil o klávesnicu Gboard, ako informuje na stránke technickej podpory.

Používateľom ju sprístupní postupne, v najbližších dňoch.

Google uvádza, že vďaka klávesnici, ktorú poznáme z Android smartfónov, môžeme odpovedať alebo odosielať správy rýchlejšie a jednoduchšie. Okrem toho menuje vyhľadávanie aplikácií v obchode Play či pohodlné zadávanie hesiel.

gboard
Foto: Google

Klávesnica Gboard podporuje niekoľko metód zadávania textu. Okrem klasiky, QWERTY rozloženia, si používateľ môže pomôcť gestami alebo hlasovým vstupom. Jednoducho nadiktujete, čo chcete napísať.

Suunto 7 – hodinky s Wear OS

Samozrejmosťou sú návrhy slov, opravy textu, podpora viacerých jazykov a ďalšie štandardné funkcie, ktoré poznáme aj z iných klávesníc. Hoci Wear OS nie je najlepším operačným systémom pre hodinky na trhu, Google sa ho snaží zlepšovať.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská pošta ruší obľúbenú službu! Toto všetko sa zmení

Naposledy tak učinil začiatkom roka, keď pre podporované hodinky vydal významnejšiu aktualizáciu. Okrem klávesnice Gboard si môžete do hodiniek s Wear OS stiahnuť množstvo iných aplikácií. Všetky ich nájdete na jednom mieste, v samostatnej kategórii obchodu Play (TU).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať