nokia 8.1

Tieto smartfóny Nokia dostanú aktualizáciu na Android 11. Prvá sa ohlási koncom roka

Koncom septembra zverejnilo konzorcium HMD Global na sociálnej sieti Twitter aktualizačný harmonogram pre podporované smartfóny Nokia, ktoré získajú operačný systém Android 11.

Koncom septembra zverejnilo konzorcium HMD Global na sociálnej sieti Twitter aktualizačný harmonogram pre podporované smartfóny Nokia, ktoré získajú operačný systém Android 11.

Časovú os aktualizácií však výrobca krátko po zverejnení z neznámych dôvodov stiahol z obehu. Nevedeli sme preto, či sa na tieto informácie môžeme spoliehať. Nokia Mobile ale nezrovnalosť napráva a harmonogram opäť zverejňuje.

Ak ho porovnáme s tým pôvodným, zistíme, že je rovnaký. HMD Global teda potvrdzuje, že na Android 11 zaktualizuje 14 modelov smartfónov. Začne už koncom tohto roka a pokračovať bude až do 2. štvrťroka 2021.

Android 11
Foto: Nokia Mobile
  • Nokia 8.3 5GNokia 2.2Nokia 5.3 a Nokia 8.1 dostanú aktualizáciu medzi 4. štvrťrokom 2020 a 1. štvrťrokom 2021.
  • Nokia 1.3Nokia 4.2Nokia 2.4Nokia 2.3 a Nokia 3.4 dostanú aktualizáciu v 1. štvrťroku 2021, teda medzi januárom a marcom.
  • Nokia 3.2Nokia 6.2 a Nokia 7.2 dostanú aktualizáciu koncom 1. a začiatkom 2. štvrťroka 2021.
  • Nokia 1 Plus a Nokia 9 PureView dostanú aktualizáciu v priebehu 2. štvrťroka 2021.
TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset

Nokia sa na Twitteri chváli, že za posledné tri roky doručila svojim zariadeniam dovedna viac ako 1000 aktualizácií. Výrobca sa zaviazal, že zákazníkom bude poskytovať čistý, bezpečný a často aktualizovaný operačný systém.

Podľa hodnotenia AOSMark patria smartfóny Nokia medzi najčastejšie aktualizované, a to spolu so zariadeniami od Google a OnePlus.

Nokia 3.1 a Nokia 5.1

Výrobca nezabúda ani na svoje staršie zariadenia. Pre smartfóny Nokia 3.1 a 5.1 pripravil aktualizáciu na Android 10, ktorá sa už v týchto chvíľach šíri vo vybraných krajinách. K nám dorazí o niečo neskôr, v prvej aktualizačnej vlne sa Slovensko nenachádza.

Obe novinky boli predstavené s operačným systémom Android 8.1 Oreo. To znamená, že aktualizácia na Android 10 je poslednou, ktorú v rámci inovácií operačného systému tieto smartfóny obdržia.

Bezpečnostné aktualizácie, ktoré Google pravidelne vydáva, budú oba smartfóny dostávať ešte počas obdobia jedného roka.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať