mgm

Amazon chce kúpiť štúdio MGM za 9 miliárd dolárov: Získal by tým všetky tieto klasiky!

Ikonické logo štúdia s levom Leom pozná asi každý.

Jedno z najväčších a najstarších filmových štúdií v USA môže skončiť v rukách nového vlastníka. O spoločnosť Metro-Goldwyn-Mayer, skrátene MGM, sa má podľa informácií serveru Variety uchádzať internetový gigant Amazon.

Zdroje portálu Variety tvrdia, že rokovania o akvizícii vedú kľúčové postavy firiem – senior viceprezident divízie Amazon Studios a Prime Video Mike Hopkins a predseda správnej rady MGM Kevin Ulrich.

Ak sa na prevzatí dohodnú, Amazon môže za štúdio MGM zaplatiť asi 9 miliárd dolárov. Web The Information hodnotu akvizície odhaduje na 7 až 10 miliárd dolárov.

Pokiaľ by Amazon spoločnosť Metro-Goldwyn-Mayer zaoberajúcou sa distribúciou a výrobou filmov a seriálov skutočne prevzal, jeho knižnica by sa rozrástla o patričný objem nového obsahu.

mgm
Hlavná obrazovka služby Amazon Prime Video

V službe Prime Video by sme tak našli napríklad filmy s neohrozeným agentom Jamesom Bondom, diela ako Mlčanie jahniat, Hobbit, Rocky, Hviezdna brána, Príbeh služobníčky a mnoho ďalších. Celkovo má MGM v katalógu asi 4000 filmov a 17 000 epizód televíznych seriálov.

TIP REDAKCIE
POZOR: Uniklo 190 infikovaných aplikácií! Kradli peniaze, ak ich máte, urýchlene ich odinštalujte!

Predplatné Amazon Prime využíva po celom svete cez 200 miliónov ľudí. Je však dôležité uviesť, že balíček Prime je súborom viacerých prémiových služieb a prístup k video obsahu je len časťou z nich.

Amazon do obsahovej tvorby výrazne investoval v minulom roku. Do hudby, filmov a seriálov vložil 11 miliárd dolárov, o 40 percent viac, než v roku 2019. Skupina MGM za prvé tri mesiace tohto roka zarobila 403,3 milióna dolárov (medziročný nárast o 27 percent), z toho čistý zisk tvoril 29,3 milióna dolárov, uvádza Variety.

V rovnakom období minulého roka však spoločnosť vykázala čistú stratu na úrovni 12,1 milióna dolárov. Podobne ako iné spoločnosti pôsobiace vo filmovom odvetví, aj štúdio MGM tvrdo zasiahla pandémia nového koronavírusu. Kiná sa zavreli a plánované premiéry filmov sa museli zrušiť alebo odložiť na neskôr.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať