SpaceX sa už spojil so Slovenskom: Prebehla prezentácia Starlink, dátum spojenia zatiaľ nie je známy

Kedy príde vesmírny internet na Slovensko?

Elon Musk už dlhšiu dobu pomocou svojej spoločnosti SpaceX buduje vesmírny internet Starlink s globálnym záberom. Jeho cieľom je na internet pripojiť všetkých tých ľudí, ktorí pripojení budú chcieť za cenu, ktorá ich finančne nezruinuje.

Za týmto účelom na obežnú dráhu SpaceX vynáša desiatky satelitov, ktoré postupne pokrývajú čoraz väčšiu plochu Zeme. Rozširuje sa aj dostupnosť, ktorá je v čase písania tohto článku viazaná len na pár krajín.

TECHBYTE však zistil, že spoločnosť SpaceX už kontaktovala slovenské úrady, ktorým mala prezentovať svoj projekt. Je povinnosťou každého operátora splniť si oznamovaciu povinnosť a takéto povinnosti neminú ani Muskovu spoločnosť.

Starlink
Terminál nutný pre využitie internetu od Starlink.

Podľa našich informácií však ešte SpaceX nepristúpil k formálnemu oznámeniu vstupu na slovenský trh. To, kedy by mohla služba prísť aj na Slovensko zatiaľ nie je jasné. Hovorí sa o tomto, aj budúcom roku.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

Zároveň je nutné dodať, že Starlink je momentálne v beta verzii, ktorá so sebou prináša kolísajúcu dostupnosť, nižšiu rýchlosť a rôzne ďalšie problémy, ktoré sa SpaceX postupne snaží vyriešiť. Implementácia noviniek na druhú stranu prebieha rýchlo, je preto možné, že sa spoločnosť začne obzerať po ďalších trhoch, medzi ktorými by mohlo byť aj Slovensko.

Čo na Starlink hovoríte vy? Používali by ste ho alebo podľa vás na Slovensku nie je až tak potrebný?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať