honor

Snapdragon 888 a Google služby: Vlajková loď značky Honor by mala doraziť v lete

Honor chce súperiť s Huawei, Apple a Samsungom.

Honor, dnes už bývalá dcérska značka spoločnosti Huawei, má v priebehu leta predstaviť vlajkový smartfón s najnovším procesorom spoločnosti Qualcomm a službami od Google.

Hoci ide o špekuláciu pôvodom z čínskych zdrojov, šéf značky Honor George Zhao už skôr potvrdil, že majú v pláne vydať vlajkové smartfóny schopné konkurovať top zariadeniam od Apple a Huawei.

Honor je bývalou dcérskou značkou Huawei. Pred koncom roka 2020 ju predal technologickému holdingu Shenzhen Zhixin New Information Technology, vďaka čomu sa stala samostatným subjektom.

Honor tým pádom už nepodlieha obchodným obmedzeniam, ktoré na Huawei uvalila americká vláda. Honor v januári podpísal dohodu s dodávateľmi Qualcomm, Intel, AMD, Samsung či Sony. Spoločnosť tiež rokuje s gigantom Google, za čím môžeme vidieť snahu dostať sa k jeho aplikáciám a službám.

Podľa čerstvých dohadov by mal Honor predstaviť v júli tohto roka top-end smartfón zo série Magic, ktorý by mal byť vybavený službami od Google a 5 nm čipsetom Snapdragon 888. Jeho displej má vyrobiť Samsung.

Pokiaľ takéto zariadenie naozaj vznikne, v konkurenčnom boji by malo rozhodne lepšiu pozíciu ako vlajkové zariadenia od Huawei, ktoré mnohí obchádzajú práve kvôli absencii služieb od Google.

TIP REDAKCIE
Samsung vyvracia špekulácie: Exynos 2200 vraj nemá problémy, predstavený bude popri Galaxy S22!

Honor by mal okrem toho vydávať dve vlajkové zariadenia ročne podobne, ako to robí konkurencia (Huawei P a Mate, Samsung Galaxy S a Note).

honor
Honor V40 G5

Značka Honor predstavila svoj prvý smartfón od chvíle, kedy sa oddelila od materskej spoločnosti Huawei, v januári tohto roka. Model V40 5G ale poháňa čipset MediaTek a Google služby nie sú súčasťou jeho softvéru. To problémom nie je, keďže sa smartfón predáva len na trhu v Číne, kde Google nepôsobí.

Honor V40 5G sa zatiaľ medzinárodnej dostupnosti nedočkal. Na globálnom trhu ho však môže zastúpiť avizovaná vlajková loď Honor Magic.

Plány spoločnosti ale môže zhatiť nedostatok komponentov. Výrobcovia polovodičových súčiastok nestíhajú uspokojovať dopyt po čipoch, čo negatívne ovplyvnilo produkciu v automobilovom priemysle. Výrobu smartfónov nedostatok komponentov zatiaľ nezbrzdil, no to sa môže už v blízkej dobe zmeniť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať