Samsung spustil iTest. Novinka umožňuje užívateľom iPhonov vyskúšať Android

Nezáväzne.

Vlastníte iPhone a premýšľate, aké by to bolo mať možnosť si nezáväzne vyskúšať konkurenčný operačný systém Android? Ak áno, Samsung má pre vás novinku v podobe iTest. Reč je o interaktívnom rozhraní, ktoré si užívatelia môžu stiahnuť do svojich zariadení s iOS a vyskúšať si, aké by to bolo mať Android.

Implementácia rozhrania je pomerne jednoduchá. Ako píše server XDA Developers, jednou z možností je navštíviť stránku iTest v prostredí prehliadača Safari. Následne budete vyzvaní k nasledovaniu niekoľkých krokov, prostredníctvom ktorých získate webovú aplikáciu. Tú bude potom možné nájsť na domovskej obrazovke. Keď učiníte všetky potrebné kroky, stačí vám už len túto aplikáciu otvoriť.

Po spustení aplikácie sa celé rozhranie zmení na prostredie, aké ponúkajú smartfóny Galaxy od spoločnosti Samsung. Samozrejme, nie je to presná kópia One UI, no rozhodne je dosť presvedčivá a užívatelia iPhonov tak môžu mať aspoň ako-takú predstavu o tom, o čo prichádzajú.

iTest od Samsungu si môže vyskúšať každý

Web MacRumors tvrdí, že Samsung aktuálne novinku inzeruje na pôde Nového Zélandu. Dostupná je však po celom svete, takže si ju už teraz môžete vyskúšať aj vy. Ak sa však na takú zmenu necítite, môžete si ju pozrieť aj priamo v tomto článku, presnejšie pod týmto odsekom.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

Náhľad “na druhý breh” je skutočne presvedčivý. Všimnúť si môžeme presvedčivej kópie domovskej obrazovky, rôznych widgetov, vyhľadávacieho poľa Google či ikon aplikácií. Dostupné aplikácie (pochopiteľne nie so všetkými možnosťami) je taktiež možné si vyskúšať.

Napríklad v prostredí aplikácie Samsung Health je k dispozícii prehľad rôznych sledovateľných metrík, ako je spánok, váha, prijaté kalórie, aktívny čas či cvičenie. V Galaxy Wearables je zase možné prejsť si všetky možné nositeľné zariadenia od Samsungu, vrátane hodiniek, slúchadiel či fitness náramkov.

Úsmevným faktom je, že ak sa rozhodnete ťuknúť na vyhľadávací panel Google, na domovskej stránke sa vám zobrazia výsledky pre modely Galaxy S21. To len ak by ste náhodou skutočne uvažovali o presedlaní na Android.

Možnosti sú síce obmedzené, no stále ich je viac než dosť. Ak máte záujem si funkciu vyskúšať, zoberte svoj iPhone a prejdite na príslušnú stránku cez tento odkaz. Následne sa už len stačí riadiť inštrukciami.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať