Muž kúpil argentínsku doménu Google, stála ho niečo vyše 2 eur

Vraj neočakával, že si ju skutočne bude môcť zakúpiť.

Máme tu ďalší bizarný prípad, tentokrát z Argentíny. 30-ročný dizajnér webových stránok menom Nicolas Kuroña dokázal odkúpiť argentínsku doménu Google – Google.com.ar, a to za viac než absurdnú čiastku, píše The Independent.

Všetko sa malo začať ešte minulý týždeň, kedy Kuroña začal na WhatsApp od známych dostávať správy, ktoré značili, že Google mal výpadok. Rozhodol sa o skutočnosti presvedčiť na vlastné oči, a tak stránku navštívil. Pochopiteľne, nefungovala ani pre neho.

Následne navštívil web NIC (Network Information Center Argentina), ktorý spravuje domény .ar. Zistil, že doména google.com.ar je voľná, a to len za 270 argentínskych pesos, čiže približne 2,40 eur. A tak si ju kúpil.

Nicolas Kuroña
Nicolas Kuroña

Vraj neočakával, že si ju skutočne bude môcť zakúpiť. Tvrdí, že za jeho činmi neboli žiadne nekalé úmysly. Jednoducho vyplnil potrebné informácie a kúpil si argentínsku doménu Google.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov
Google
Spoločnosť už doménu získala späť.

O získaní argentínskej domény Google informoval na Twitteri

Keď krátko na to navštívil túto stránku, to jediné, čo našiel, boli jeho osobné údaje. Okamžite na túto skutočnosť informoval prostredníctvom siete Twitter. Chcel uistiť ostatných (a tým pádom poistiť seba), že si doménu zakúpil legálnym spôsobom a že bola skutočne dostupná na kúpu. Jeho príspevok bol zdieľaný viac než 10 000-krát.

Samozrejme, doména mu už nepatrí, opäť je pod záštitou amerického giganta. Pre BBC povedal, že stále čaká na vysvetlenie celej situácie. Taktiež je otázne, či niekedy dostane späť svoje 2 eurá.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať