pixel

Google chystá novinky: Pixel 5a zrejme poženie Snapdragon 765G, Pixel 6 zase vlastný procesor

Google to so smartfónmi nezvdáva.

Google chystá nový, s najväčšou pravdepodobnosťou cenovo dostupný smartfón, ktorý bude priamym nasledovníkom minuloročného Pixel 4a. Pochopiteľne, reč je o modeli Pixel 5a.

Smartfón je stále obklopený hustým rúškom záhady, no niečo málo o ňom vieme. Ako píše server Android Authority odvolávajúci sa na zistenia 9to5Google, Android 12 DP 3 (Developer Preview 3) naznačuje, že zariadenie poženie rovnaký procesor ako Pixel 5, čiže Snapdragon 765G.

Časť kódu v Android 12 obsahovala označenia ako “barbet” a “sm7250”. Prvé z označení má odkazovať na Pixel 5a, druhé zase na Snapdragon 765G.

pixel
Google Pixel 5

Nový Pixel 5a bude lacnejší, cena sa má pohybovať okolo 400 €

A to je, žiaľ, všetko, čo o zariadení v tejto chvíli vieme. Treba však poznamenať, že stále nejde o oficiálnym zdrojom potvrdenú informáciu, a tak vám ju odporúčame brať s rezervou. Je však viac než isté, že nové “áčko” je skutočne na ceste. Čo sa týka maloobchodnej ceny, môžeme očakávať, že sa bude pohybovať okolo hranice 400 €.

TIP REDAKCIE
Hisense U9GQ: Mini LED TV, ktorá ponúka šialene kvalitný obraz a fantastický zvuk!

Okrem Pixel 5a má Google chystať aj novú vlajkovú loď v podobe Pixel 6. Tú ale už zrejme nepoženie čipset od Qualcommu, ale vlastný procesor, ktorý je aktuálne známy len pod kódovým označením “Whitechapel”.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať