Facebook údajne zablokoval 12 najprominentnejších antivaxerov, organizácie to popierajú

Desiati vraj na sieti stále pôsobia.

Očkovanie bolo vždy pomerne citlivou témou. V poslednom čase, presnejšie s príchodom vakcín proti COVID-19, sa však názory ľudí na tému očkovania odlišujú ešte väčšmi ako kedykoľvek predtým. Niektorí injekciám neveria dokonca až do takého extrému, že sa zaraďujú do stále početnejšej skupiny antivaxerov.

Ako naznačuje samotný názov, za antivaxerov sa považujú ľudia, ktorí oponujú očkovaniu. Niečomu, čo je tu s nami už viac ako storočie a čo pomohlo ľudstvu prekonať jedno z najzávažnejších ochorení, akému ľudstvo kedy čelilo – pravým kiahňam.

Proti antivaxerskému sentimentu bojujú mnohí, medzi nimi aj známe médiá a sociálne siete. Do tejto skupiny sa nepochybne zaraďuje aj Facebook, ktorý údajne zablokoval 12 najprominentnejších, dezinformácie šíriacich antivaxerov. Práve od týchto jedincov má pochádzať drvivá väčšina falošných informácií týkajúcich sa očkovania, informuje Mashable.

Vakcína proti COVID-19

Viacerí antivaxeri vraj na Facebooku stále pôsobia

Podľa organizácií Center for Countering Digital Hate (CCDH) a Anti-Vax Watch to však nie je tak úplne pravda – desiati zo spomenutého tuctu vraj na Facebooku stále pôsobia, resp. majú aktívne kontá. Na Instagrame, platforme spadajúcej pod Facebook, ich má byť o jedného menej. Ďalším veľkým hráčom na trhu je aj Twitter. Aj tu ich však má stále byť desať.

TIP REDAKCIE
(Aktualizované) Realme Pad nedostane Android 12, predstavený bol pritom iba nedávno

Známi odporcovia očkovania, ako napríklad Joseph Mercola, Robert F. Kenned Jr. či Rizza Islam mali porušiť pravidlá týkajúce sa šírenia informácií o COVID-19 a očkovania, a to naprieč všetkými uvedenými sociálnymi sieťami. Nová správa, ktorá upozorňuje na ich činy, obsahuje celkovo 105 ústrižkov obsahu, ktoré skupina zverejnila v priebehu posledných 30 dní. Tento obsah si malo od 25. marca zobraziť približne 29 miliónov ľudí.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať