Česi upozorňujú: Nabíjačka za 7,50 €, ktorá sa predávala aj na Slovensku, môže spôsobiť smrť

Ak doma máte túto nabíjačku, dávajte si veľký pozor.

Len pár dní po tom, ako sme písali o nebezpečnej nabíjačke SWISSTEN CLT304 vydala Česká obchodná inšpekcia ďalšie varovanie a nariadenie pre stiahnutie z trhu k ďalšiemu produktu. Opäť je to nabíjačka, tentokrát značky GoGen, informoval server Mobilizujeme.

Česká obchodná inšpekcia totiž zistila, že nabíjačka GoGen ACH 100 môže spôsobiť vážne zranenie alebo až smrť. „ČOI identifikovala u tohto výrobku riziko úrazu elektrickým prúdom až smrti tým, že sa užívateľ dotkne USB konektoru na tele výrobku, na ktorom sa objaví nebezpečné sieťové napätie 230 V v dôsledku prerazenia nedostatočnej izolácie medzi primárnou a sekundárnou časťou výrobku,“ píše sa v správe.

Výrobcom je pritom česká ETA a.s., ktorá si nabíjačku nechala vyrobiť v Číne. Dristribútorom je HP TRONIC Zlín, spol. s.r.o.

Nabíjačka GoGen ACH 100
GoGen ACH 100 sa predávala v takomto balení. Predávali ju aj mnohé slovenské obchody.

Nabíjačka môže usmrtiť

Samotná nabíjačka má výkon 5 W (1 A, 5 V), len jeden USB port a predáva sa v plastovom lôžku a papierovom obale. Zariadenie sa predávalo aj na Slovensku, a to hneď v niekoľkých obchodoch vrátane Alzy, Hej, DATARTe a ďalších. Existuje preto dôvod predpokladať, že sa nachádza v mnohých slovenských domácnostiach.

TIP REDAKCIE
Galaxy S21 FE má byť skutočne predstavený až začiatkom januára: Ako to ovplyvní vlajkové lode?

Ak doma máte nabíjačky tretích strán, uistite sa, že jednou z nich nie je práve GoGen ACH 100. Predídete tak prípadnému úrazu alebo niečomu oveľa horšiemu.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať