5G smartfóny

Predaj 5G smartfónov prudko stúpol, lídrom je Apple

iPhone 12 je hit.

Podľa čerstvej správy výskumnej agentúry Strategy Analytics predaj smartfónov kompatibilných so sieťami 5. generácie v prvom štvrťroku 2021 výrazne stúpol.

Analytici odhadujú, že sa na celosvetovom trhu so smartfónmi v období od januára do marca 2021 predalo 133,9 milióna 5G smartfónov, čo predstavuje nárast o 458 %. V prvom kvartáli 2020 výrobcovia zákazníkom dodali iba 24 miliónov 5G smartfónov.

Na prvú priečku v tejto triede zariadení sa hladko prebojoval Apple. Podľa Strategy Analytics spotrebiteľom dodal 40,4 milióna 5G smartfónov, čo mu zabezpečilo v prvom štvrťroku 2021 30,2-percentný podiel na trhu.

Konkurenční výrobcovia pritom mali náskok. V prvom štvrťroku minulého roka si zákazníci začali kupovať 5G smartfóny značiek Samsung, Xiaomi, Oppo či Vivo. Apple v tomto období nemal v portfóliu žiadny 5G iPhone.

5G smartfony
Údaje: Strategy Analytics

Situácia sa zmenila s príchodom radu iPhone 12, vďaka ktorému sa kalifornský výrobca stal jednoznačným lídrom na trhu s 5G smartfónmi. Podľa Kena Hyersa, riaditeľa Strategy Analytics, je iPhone 12 nesmierne populárnym zariadením, o ktoré je vysoký záujem na trhu v Číne, USA a v Európe.

TIP REDAKCIE
Ľudia si ho zamilovali: iPhone 13 bol koncom 2021 najobľúbenejším radom smartfónov

Obrovský dopyt na trhu Číne potiahol aj domáce značky Oppo a Vivo. V rebríčku sa nachádzajú na druhom a treťom mieste. Až po nich nasleduje Samsung a Xiaomi. Zo zoznamu najúspešnejších výrobcov 5G smartfónov vypadol Huawei.

Spoločnosť kvôli sankciám americkej vlády postupne stráca podiel na trhu, z čoho vyťažil najmä domáci konkurent Oppo. Záujem o 5G smartfóny v Číne a silný dopyt po smartfónoch iPhone skresal trhový podiel Samsungu, ktorý má inak v rozmanitú ponuku 5G smartfónov.

Aktuálna cena modelu iPhone 12 Pro

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať