zdielanie nablizku

Pre všetkých, aj v skupinách. Zdieľanie nablízku sa dočká rozšírenia

Odosielanie súborov do 4 zariadení súčasne.

Google v septembri 2020 sprístupnil v operačnom systéme Android funkciu Zdieľanie nablízku, ktorá je, konečne, serióznou alternatívou k službe AirDrop od Apple.

Zdieľanie nablízku slúži na jednoduché a rýchle odosielanie súborov medzi dvoma blízkymi zariadeniami. Dostupné je vo všetkých smartfónoch a tabletoch s operačným systémom Android 6.0 a novším a funguje aj offline.

Nástroj pre pohodlné zdieľanie obsahu funguje spoľahlivo, to však neznamená, že si nezaslúži zlepšenie. Nedávno napríklad pribudla podpora pre zdieľanie celých aplikácií nainštalovaných v smartfóne.

Vývojári z XDA fóra odhalili ďalšie rozšírenie funkcionality, na ktorom Google zatiaľ iba pracuje. Nevieme preto, kedy sa objaví v používateľskej praxi. Pár mesiacov to ale asi potrvá.

zdielanie nablizku

Po novom bude možné zdieľať obsah do blízkych zariadení všetkých osôb, nie len tých, ktoré sa nachádzajú v zozname vašich kontaktov. Takýmto spôsobom funguje aj AirDrop od Apple.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!

Google pri tejto voľbe ale nastaví 5-minútový limit. Po jeho uplynutí sa viditeľnosť zariadenia vráti do pôvodného režimu „všetky kontakty“. Takýmto spôsobom sa chce zrejme vyhnúť neočakávaným, resp. nevyžiadaným prenosom, hoci každý z nich musí adresát manuálne potvrdiť.

Druhú novinku predstavuje podpora pre skupinové zdieľanie. Obsah zo smartfónu by sme mali vedieť zdieľať štyrom smartfónom v okolí súčasne. Táto funkcia sa môže hodiť napríklad pri odosielaní fotiek všetkým členom rodiny alebo partičke známych, s ktorými ste absolvovali dovolenku, výlet alebo trebárs spoločenskú udalosť.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať