xiaomi

Xiaomi vraj testuje smartfón s 200 W nabíjaním, uvidieť by sme ho mohli ešte v tomto roku

Preteky o čo najrýchlejšie nabíjanie pokračujú.

Spoločnosť Xiaomi si dáva záležať na rýchlosti nabíjania svojich high-end zariadení. Vlaňajší model Mi 10 Ultra disponuje 120 W drôtovým nabíjaním, ktoré je už samé o sebe mimoriadne rýchle. Výrobcovi to však očividne nestačí, latku chce posunúť k výkonu 200 W.

Aspoň to tvrdí informátor Digital Chat Station, ktorý neoficiálne podrobnosti zdieľal na čínskej sociálnej sieti Weibo. Podľa neho spoločnosť Xiaomi v súčasnosti testuje nový vlajkový produkt, ktorého premiéra je predbežne naplánovaná na druhú polovicu aktuálneho roka.

Zariadenie má byť vybavené batériou s kapacitou 5000 mAh, ktorú bude možné nabíjať výkonom 200 W. Údaj má platiť tak pre drôtové, ako aj bezdrôtové nabíjanie. Samozrejme, s originálnym príslušenstvom výrobcu.

Otázkou zostáva, o aký model smartfónu pôjde. V hre môže byť špeciálna verzia smartfónu Xiaomi Mi 11 Ultra, ktorý by mal ale výrobca predstaviť skôr, už v apríli. Ultra rýchla technológia nabíjania by sa mohla stať súčasťou smartfónu Mi Mix 4, ktorý by mal byť zároveň vybavený predným fotoaparátom umiestneným pod displejom.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!
xiaomi
Takto nejak má vyzerať zadná strana smartfónu Mi 11 Ultra. Foto: Nebb/Tech Buff PH

Rad Mi Mix predstavoval akúsi výkladnú skriňu najnovších technológií spoločnosti Xiaomi. Poslednú generáciu, Mi Mix 3, však výrobca predstavil dávnejšie, v novembri roku 2018 (v Európe od 2019). Šéf Xiaomi Lei Jun ale potvrdil, že model Mi Mix 4 tento rok naozaj predstavia.

Okrem toho sa dočkáme nových tabletov Mi Pad. Podobne ako pri smartfóne Mi Mix 3, aj posledná generácia tabletov Mi Pad (4) bola uvedená na trh v roku 2018.

Porovnajte si aktuálne cenovky Xiaomi Mi 10T Pro u slovenských predajcov:

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať