Xiaomi naznačuje zdražovanie svojich smartfónov, môže za to nedostatok čipov

Priama úmera.

Technologický priemysel momentálne zužuje drastický nedostatok čipov. Táto kríza negatívne ovplyvňuje širokú škálu odvetví, vrátane smartfónov, herných systémov, počítačov či dokonca aj elektromobilov. Niet sa teda čo čudovať, že spoločnosti prispôsobujú svoje stratégie, aby dokázali túto krízu ustáť čo najlepšie.

Jednou z nich je aj Xiaomi. Prezident spoločnosti, Wang Xiang, v stredu počas vyhlasovania výsledkov za posledný kvartál naznačil, že ceny smartfónov môžu v blízkej budúcnosti vzrásť, informuje Android Authority. Ako veľmi, žiaľ, neprezradil.

“Budeme pokračovať v optimalizovaní cien nášho hardvéru, to je isté. Úprimne, budeme sa snažiť, aby sme našim zákazníkom ponúkali tie najlepšie možné ceny. Niekedy však, v určitých prípadoch, musíme zvážiť aj navýšenie cien,” prehlásil.

Pochopiteľne, dôvodom nemôže byť azda nič iné, než práve čipová kríza. Nedostatok komponentov priamo vedie k zvýšeniu nákladov na výrobu finálneho produktu. A keď rastú náklady, automaticky rastie aj cena. Táto priama úmera platí vždy, nech už ide o produkt z akéhokoľvek priemyslu či odvetvia.

Xiaomi Mi 11
Foto: Xiaomi

Xiaomi tuho uvažuje nad možnosťou navýšenia cien, isté to však zatiaľ nie je

Treba však zdôrazniť skutočnosť, že prezident nepovedal, že ceny isto porastú. Zatiaľ to podal len ako jednu z možností. No žiaľ, vyzerá to, že táto možnosť je vysoko pravdepodobná.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

Xiaomi tak môže v budúcnosti, pri svojich nadchádzajúcich smartfónoch, zvážiť vyššiu cenovku. Ako sme už spomenuli vyššie, presné číslo či percento k dispozícii nemáme, nakoľko to zatiaľ nie je s istotou potvrdené. Ak sa v tomto ohľade niečo zmení, rozhodne vás budeme informovať.

Porovnajte si aktuálne ceny modelu Xiaomi Mi 10T Pro u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať