Toyota

Toyota čoskoro predstaví model X Prologue, zrejme pôjde o elektromobil

Toyota pozýva na online premiéru.

Automobilka Toyota je známa hybridným pohonom svojich vozidiel, no do čisto elektrického riešenia sa zatiaľ nepustila. Japonský výrobca ale tento segment obchádzať neplánuje a jeho prvý elektromobil určený pre európske trhy by sme mohli spoznať onedlho.

Novinka značky Toyota ponesie označenie X Prologue. Jej predstavenie sa odohrá 17. marca o 10. hodine, ako informuje oficiálna stránka výrobcu. Automobilka dokonca pripravila aj samostatnú stránku x-prologue.com, kde prebieha odpočítavanie.

Žiaľ, to je asi tak všetko, čo vieme. Spoločnosť si všetky detaily zatiaľ necháva pre seba. Zverejnila len jednu fotku, ktorá zobrazuje prednú časť vozidla so svetelnou lištou pretínajúcou čelnú masku.

Tento trendový dizajnový prvok je vo svete elektromobilov čoraz badateľnejší, pripomína The Verge.

Toyota
Foto: Toyota

Toyota síce konkrétne neuvádza, že predstaví elektromobil, indície to ale celkom dobre naznačujú. Už skôr sa hovorilo o tom, že Toyota plánuje na európske trhy priniesť kompaktné elektrické SUV veľkosti modelu RAV 4.

TIP REDAKCIE
Čínski študenti žalujú Apple, vadia im chýbajúce nabíjačky

Platformu pre batériové elektrické vozidlá automobilka vyvíja v spolupráci so Subaru. Určená má byť práve pre stredne veľké a veľké automobily.

Je možné, že 17. marca spoznáme len koncept a nie sériovú podobu modelu X Prologue. Na viac podrobností si ale musíme v tejto chvíli jednoducho počkať. Pripomenieme, že elektrický crossover pripravuje aj Kia, nazýva sa EV6. Jeho premiéra by sa mala odohrať o niečo skôr, 15. marca.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať