Tetovanie na diaľku? Aj to dokáže moderná robotika

Moderné technológie postupujú závratným tempom.

Robotika postupuje závratným tempom. Pravdivosť tohto faktu dokazuje nový 5G robot, prostredníctvom ktorého dokázal tatér na diaľku potetovať známu televíznu osobnosť z Holandska, Stijn Fransen.

Tetovanie bolo súčasťou marketingovej kampane T-Mobile Netherlands, píše Futurism. Umelec menom Wes Thomas potetoval Stijn Fransen na diaľku, a to prostredníctvom špeciálne navrhnutého 5G robota, ktorý cez strojové učenie dokázal presne lokalizovať ruku a začať tetovať vzor, ktorý Thomas sám tetoval na opačnom konci.

Budovanie ruky nebol zrovna krátky proces, mal zabrať až niekoľko týždňov. “Každá časť zostavy bola špeciálne zakúpená alebo navrhnutá, vyvinutá a skonštruovaná od úplného základu,” povedal Noel Drew, autor projektu, pre PCMag.

Proces to pritom nebol len dlhý, ale aj pomerne náročný. Poctivá kontrola každého jedného komponentu či na plné obrátky bežiace 3D tlačiarne sú len malá časť z toho, čo bolo treba, aby stroj dokázal to, čo dokázal – úspešne vytetovať malinký vzor.

Robot tetovanie zvládol na jednotku

Našťastie, tetovanie dopadlo v poriadku. Prítomný bol aj potenciometer, ktorý neustále monitoroval povrch ruky, aby sa zabránilo možným rizikám, ako je napríklad príliš hlboké zapichnutie ihly.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Let Blue Origin bol úspešný, 90-ročný kapitán Kirk prekonal hranicu vesmíru

Ide o jeden z ďalších exemplárnych príkladov toho, ako moderné technológie postupujú smerom v pred, v tomto prípade robotika, strojové učenie a siete.

Total
40
Zdieľaní
Total
40
Zdieľať