AKTUÁLNE: Slovensko spustilo Čakáreň na očkovanie!

Čakáreň na očkovanie dnes začala fungovať.

Ministerstvo zdravotníctva SR po dlhých týždňoch spustilo čakáreň na očkovanie. Stalo sa tak s dvojdňovým meškaním, spustená totiž mala byť ešte v pondelok.

Na prihlásenie sa na očkovanie už nemusíte striehnuť na voľné termíny dlho do noci. Zapísať sa totiž po novom môžete na zoznam. Voľný termín vám systém ponúkne automaticky. Čakáreň na očkovanie je niečo, čo chýbalo od začiatku. Je však dobré, že už začalo fungovať.

Všetky potrebné informácie o tom, ako sa do systému zapísať nájdete na webe NCZI.sk. Registrácia je momentálne otvorená pre ľudí vo veku nad 60 rokov a tiež pre špeciálne skupiny. Zvyšok ľudí musí čakať na otvorenie nových kategórií.

Po výbere vekovej skupiny je nutné vyplniť základné údaje ako meno, priezvisko, rodné číslo, dátum narodenia, poisťovňu a kontaktné údaje. Následne už stačí zadať adresu bydliska, opísať automaticky generované číslo z obrázka a registráciu dokončiť.

TIP REDAKCIE
Winamp hlási návrat: Legendárny prehrávač príde čoskoro, môžete sa stať beta testermi!
Čakáreň na očkovanie už funguje.

Čakáreň: Dva dni na potvrdenie

Po pridaní nových termínov na očkovanie ich systém automaticky a spravodlivo rozhodí medzi čakajúcich ľudí podľa poradia. Ľuďom má systém dokonca ponúknuť dva dni na ich spätné potvrdenie. Dovtedy budú rezervované pre danú osobu.

Či bude čakáreň efektívnym nástrojom na to, ako vniesť poriadok do chaosu okolo očkovania ukáže až čas. My však dúfame, že všetko bude fungovať ako má a na očkovanie príde v správny čas a na správne miesto čo najviac ľudí.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať