deep nostalgia

Deep Nostalgia: Nový AI nástroj dokáže oživiť tváre zo starých fotiek

Pôsobivé a trochu strašidelné zároveň.

Genealogická spoločnosť MyHeritage pôvodom z Izraela vyvinula novú online službu Deep Nostalgia, ktorá dokáže pomocou prostriedkov umelej inteligencie animovať statické fotografie. Píše o nej portál The Verge.

Deep Nostalgia je ďalším z niekoľkých nástrojov, ktoré ukazujú schopnosti dômyselných softvérových algoritmov. Už sme videli rozličné deepfake videá s vymenenými tvárami, ktoré v rukách profesionálnych tvorcov vyzerajú skutočne autenticky.

MyHeritage hovorí o úžasnej technológii, pomocou ktorej môžete oživiť tváre na rodinných fotografiách. Z prezentácie je zjavné, že autori majú na mysli skôr staršie fotografie z rodinnej histórie.

Takýmto spôsobom dokážete napríklad rozhýbať tvár zosnulého predka, ktorého fotografiu uchovávate vo svojom rodinnom albume. Systém využíva vopred zaznamenané pohyby a mimiku, ktoré aplikuje na fotografie tak, aby vyzerali čo najvernejšie. A darí sa mu to.

Žmurkanie, pohľady, úsmevy… Systém statickú fotku pretvorí do krátkej animácie, ktorú si môžete stiahnuť do svojho zariadenia. Žiadna aplikácia pre tento účel neslúži.

Je potrebné navštíviť web MyHeritage a zaregistrovať si bezplatný účet. Následne stačí fotku nahrať do systému a počkať si na animovaný výsledok. Prirodzene, pôvodná fotka musí mať digitálnu podobu. Starú fotku môžete odfotografovať svojim smartfónom a následne ju nahrať na web.

Takto môžete upraviť päť fotografií. Ak chcete viac, potrebujete prémiový účet, ktorý je už spoplatnený. Ako služba Deep Nostalgia funguje ukazuje pár videí používateľov sociálnej siete Twitter, ktorí ju už stihli otestovať.

Jeden z kreatívnejších používateľov dokonca rozhýbal aj tvár Alexandra Veľkého.

Skôr ako sa do tejto zábavky pustíte, pamätajte, že nie je úplne vhodné nahrávať rodinné a iné fotky súkromného charakteru na akýkoľvek web. Stránka služby uvádza, že „fotografie nahrané bez dokončenia registrácie sa automaticky odstránia z dôvodu ochrany vášho súkromia.“ Napriek tomu je obozretnosť na mieste.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať