[the_ad_group id="15309"]
lucid air

Lucid Air je prvým vozidlom s audio technológiou Dolby Atmos

21 reproduktorov s priestorovým zvukom.
[the_ad_group id="5819"]

Priestorový zvuk Dolby Atmos započal svoju púť v kinách, neskôr sa dostal aj do audio zariadení určených pre domácnosti a dnes už nie sú výnimkou ani smartfóny, v ktorých táto technológia vylepšuje zvuk plynúci z ich reproduktorov.

Dolby Atmos dokáže zabezpečiť presnejšiu distribúciu a rozloženie zvuku v priestore. Technológia však doteraz automobilový priemysel obchádzala. Zmenil to až očakávaný elektromobil Lucid Air.

Na výstave SXSW tvorcovia prémiového elektrického sedanu oznámili, že model Air je prvým vozidlom s technológiou Dolby Atmos na palube. Využije ju integrovaný audio systém Surreal Sound tvorený až 21 reproduktormi.

lucid air
Foto: Lucid

Lucid Air a Dolby Atmos: Geniálne spojenie?

Dolby Atmos v aute nie je zlým nápadom, práve naopak. Uzavretý priestor interiéru osadený množstvom reproduktorov je ako stvorený pre presný priestorový zvuk. Dolby Atmos v elektromobile Lucid Air dokáže upraviť rozmiestnenie zvuku nie len v horizontálnej, ale aj vertikálnej rovine.

Automobilka pritom s technológiou Dolby Atmos nepočíta iba pri hudbe. Riadiť bude aj indikátory a výstražné ozvučenie. Ak si napríklad pasažier na ľavom zadnom sedadle nezapne bezpečnostný pás, zvukové upozornenie bude nasmerované presne do ľavého zadného rohu interiéru.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra
lucid air
Foto: Lucid

Kvalitné ozvučenie je len malou časťou celej skladačky menom Lucid Air. Potenciálnych záujemcov ale istotne zaujíma každý detail. Zo zvuku by teda sklamaní byť nemali.

Elektromobil automobilka predstavila minulý rok v septembri. Podľa vtedajšieho oznámenia sa na trh dostanú štyri verzie, od základnej a najlacnejšej, až po najlepšie vybavenú extra triedu Dream Edition.

Model Air Grand Touring a Air Dream Edition by sa mali začať predávať v druhom štvrťroku 2021. Verzia Air Touring bude dostupná v štvrtom štvrťroku 2021. Základný model Air výrobca zákazníkom sprístupní až v roku 2022.

Či bude prepracovaný audio systém súčasťou základnej výbavy, alebo si zaň budú musieť zákazníci zaplatiť, automobilka nespresnila.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať