GeForce Now

Služba GeForce Now dvakrát drahšie: Noví užívatelia zaplatia skoro 10 €

Členstvo Founders nahrádza predplatné Priority.

Hernú streamingovú službu GeForce Now od Nvidie používa takmer 10 miliónov hráčov. Hranie v cloude si môžu užívať zadarmo, alebo za poplatok na ročnej či mesačnej báze.

Cez GeForce Now si môžete zahrať schválené hry, ktoré ste si zakúpili na Steame, v Epic Games Store a v ďalších podporovaných obchodoch. Výhodou je, že nemusíte vlastniť výkonný hardvér. Hry bežia na vzdialených serveroch služby.

Hranie v cloude môže absolvovať na počítačoch s operačným systémom Windows, na zariadeniach Mac alebo smartfónoch s Androidom. Bezplatný prístup k službe je spojený s istými obmedzeniami kvality, dĺžky hrania (max. 1 hodinu) a prístupu k infraštruktúre.

Prednostný prístup, dlhšie trvanie streamu a RTX funkcie výkonných grafických kariet získali tí používatelia, ktorí sa rozhodli využívať predplatné Founders za 5,49 eur mesačne. Nvidia teraz vo svojom blogu informuje, že predplatné Founders ruší a nahrádza ho členstvom Priority.

gforce now
Foto: GFN

GeForce Now dvakrát drahšie

To však už 5,49 eura nestojí. Záujemca zaň po novom zaplatí 9,99 eur mesačne, respektíve 99,99 eur ročne. Ak patríte medzi pôvodných predplatiteľov balíčka Founders, nič sa pre vás nemení.

TIP REDAKCIE
VAROVANIE pre Slovensko: Čína dvíha prst, hovorí o následkoch návštevy taiwanskej delegácie

Pôvodná cena bude pre vás platiť doživotne, ale len v tom prípade, ak členstvo nezrušíte. Pokiaľ by ste členstvo zrušili a rozhodli by ste sa GeForce Now používať znovu, musíte si zakúpiť členstvo Priority.

Mapa novo pridaných a kapacitne rozšírených dátových centier služby GeForce Now. Foto: Nvidia

Nvidia okrem toho oznámila, že zvýši kapacitu svojich dátových centier a zlepší kvalitu streamu pomocou technológie Vsync. Tá má zabezpečiť synchronizáciu obnovovacích frekvencií medzi klientom a serverom, zníženie odozvy v podporovaných hrách a lepší zážitok z hrania pri pomalšom internetovom pripojení.

Tvorcovia spomenuli aj nové hry, ktoré budú v službe onedlho dostupné. Ide o tituly Do Not Feed the Monkeys (Steam), GoNNER (Steam), Loop Hero (Epic Games Store), Monopoly Plus (Steam), Snooker 19 (Steam), System Shock: Enhanced Edition (Steam)a Wanba Warriors (Steam).

Nvidia pripomenula, že v roku 2020 zaradila do služby v priemere 10 hier týždenne. Do konca roka 2021 chce knižnicu dostupných titulov zdvojnásobiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať