eset

ESET získal ocenenia za najlepší bezpečnostný softvér pre Windows

ESET, globálny líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti, získal opäť ocenenie Top Produkt od organizácie AV-TEST za bezpečnostný softvér pre firmy aj domácnosti. Spoločnosť o úspechu informuje v tlačovej správe.

Firemné riešenie spoločnosti ESET pre operačný systém Windows, ESET Endpoint Security 7.3, a riešenie pre domácnosti, ESET Internet Security 14.0, dosiahli perfektné skóre v kategóriách ochrana, použiteľnosť a výkon, za čo si vyslúžili ocenenie Top Produkt v novembrovom a decembrovom testovaní.

eset
eset

ESET tak nadväzuje na úspešné hodnotenie organizácie AV-TEST z augusta a októbra 2020. Aj vtedy získali ESET Endpoint Security 7.3. a ESET Internet Security 13.2. ocenenia za najlepšie produkty.

ESET zvládol náročný test

Popredná nezávislá testovacia organizácia AV-TEST používa jednu z najväčších zbierok vzoriek škodlivých kódov na svete, aby vytvorila realistické prostredie pre mimoriadne presné testovanie a simuláciu hrozieb.

Testy hodnotili najlepšie bezpečnostné riešenia pre operačný systém Windows určené pre domácnosti aj firmy v troch hlavných kategóriách: ochrana, výkon a použiteľnosť. Produkty spoločnosti získali maximálne hodnotenie 6 v kategórii ochrana, ktorá skúma detekciu a ochranu pred škodlivým kódom, a to aj v rámci internetových a e-mailových hrozieb.

Produkty dosiahli najvyššie skóre aj v kategórii použiteľnosť. Tá hodnotí vplyv
indikátorov ako falošný poplach, chybná detekcia a zbytočné blokovanie internetových
stránok na používanie zariadení.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Moto G200 5G: Smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu?

V kategórii výkon, ktorá sa zaoberá vplyvom na rýchlosť počítača, získali riešenia pre domácnosti aj firmy opäť plných 6 bodov zo 6. Oproti testovaniu z augusta a októbra si tak produkty spoločnosti polepšili o pol bodu.

K výsledkom testovania organizácie AV-Test sa vyjadril riaditeľ výskumu spoločnosti
Roman Kováč: „Sme nadšení, že pokračujeme v získavaní uznania za naše riešenia pre
domácnosti aj firmy. Som mimoriadne hrdý na náš ďalší úspech v podobe získania plného
skóre vo všetkých troch kategóriách. Sme oddaní nášmu poslaniu robiť technológie
bezpečnejšie pre našich zákazníkov a ocenenia organizácie AV-TEST za najlepšie produkty sú najlepším dôkazom našej snahy.

Výsledky organizácie AV-TEST potvrdzujú, že naše riešenia naozaj fungujú v reálnych podmienkach. Udalosti z uplynulého roka presúvajú fungovanie celého sveta ešte viac do online priestoru a kybernetické hrozby sa aj naďalej dynamicky vyvíjajú. Toto ocenenie preto ešte nikdy nebolo tak veľmi dôležité. Domáci používatelia aj firmy sa môžu spoľahnúť, že sú s našimi produktami v bezpečí.“

Viac o domácich aj firemných riešeniach spoločnosti ESET pre Windows sa dozviete TU.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať