Deezer

Deezer HiFi prichádza s predplatným pre 6 členov rodiny

Zatiaľ iba v 14 krajinách.

Služba Deezer ponúka hudbu vo vysokej CD kvalite vo formáte FLAC od roku 2014. Vtedy podporovala len vybrané reproduktory. Do počítačov sa dostala v roku 2017 a v roku 2019 dorazila aj do mobilných zariadení.

Program Deezer HiFi bol až do súčasnosti dostupný len pre jednotlivcov. Predstavitelia hudobnej služby teraz oznamujú, že si zvuk vo vysokej kvalite môže užívať celá rodina.

Program Family HiFi pre 6 členov rodiny stojí mesačne 19,99 eur, čo znamená, že je o rovných 5 eur drahší ako HiFi predplatné pre jednotlivca (v závislosti od konkrétneho trhu). Za každý ďalší profil tak používateľ v praxi zaplatí 1 euro.

Cena 19,99 eur určite nepatrí medzi najdostupnejšie. Zákazníkov z našich končín ale zatiaľ trápiť nemusí. Program Family HiFi sa rozbieha v 14 krajinách sveta, Slovensko a Česká republika medzi nimi nie sú.

Okrem toho je nový program dostupný len pre existujúce účty v službe Deezer. Novým registráciám tvorcovia rodinné HiFi predplatné sprístupnia neskôr.

Deezer
Kvalita streamu podľa typu predplatného. Foto: Deezer

Knižnica hudobnej služby Deezer je podobne obsiahla ako databáza konkurenčných služieb, nachádza sa v nej viac ako 70 miliónov skladieb. Počet aktívnych poslucháčov na mesačnej báze prekonáva hranicu 16 miliónov.

Používatelia predplatného Deezer HiFi získajú navyše okrem štandardných výhod možnosť sťahovať si hudbu vo formáte FLAC, prístup do miestnosti HiFi Room s odporúčaným obsahom v najvyššej kvalite alebo priestorový zvuk Sony 360 Reality Audio.

Zvuk v CD kvalite chce zákazníkom ponúknuť aj najpopulárnejšia hudobná služba Spotify. HiFi program Spotify zákazníkom sprístupní niekedy koncom tohto roka. Pravdepodobne však bude jeho dostupnosť obmedzená na vybrané trhy. Aspoň zo začiatku.

Apple Music sa do bezstratového streamingu zatiaľ nepúšťa. Zrejme to však je len otázkou času.