Deezer

Deezer HiFi s bezstratovou kvalitou zvuku už podporuje aj mobilné zariadenia

Na poli hudobných služieb sa často skloňuje Spotify či Apple Music, zabúdať ale netreba ani na konkurentov Tidal alebo Deezer. Tieto dve služby svojim zákazníkom ponúkajú aj skladby vo vysokej bezstratovej kvalite, vo formáte FLAC.

Na poli hudobných služieb sa často skloňuje Spotify či Apple Music, zabúdať ale netreba ani na konkurentov Tidal alebo Deezer. Tieto dve služby svojim zákazníkom ponúkajú aj skladby vo vysokej bezstratovej kvalite, vo formáte FLAC.

Deezer HiFi, ako sa služba s bezstratovou kvalitou zvuku nazýva, vznikla ešte v roku 2014. Až v roku 2017 sa z podporovaných reproduktorov dostala aj do počítačov v rámci oficiálnej aplikácie pre desktopy, informuje Engadget.

Tvorcovia ponuku pre najnáročnejších zákazníkov posúvajú aj do mobilných zariadení a webového rozhrania. Databáza hudobnej služby obsahuje celkovo viac ako 52 miliónov skladieb.

Technická podpora služby Deezer píše, že najvyššia HiFi kvalita zvuku je dostupná v aplikácii pre Android od verzie 6.1.14 a v aplikácii pre iOS od verzie 8.1.0. Spomína aj webový prehrávač či Xbox.

Nám sa najvyšší typ služby (zatiaľ) aktivovať nepodarilo, keďže Deezer Premium využívame prostredníctvom operátora, na ktorého nás systém predplatného odporučil. Dostupnosť tak v tejto chvíli potvrdiť nemôžeme.

Služba Deezer HiFi je spoplatnená nad rámec bežnej platenej zostavy Deezer Premium. Za audio v bezstratovej kvalite si tvorcovia pýtajú 11,99 € mesačne. Platbe ale predchádza 30-dňové bezplatné skúšobné obdobie.

TIP REDAKCIE
Apple prekonáva očakávania: GPU v novom M1 Max má viac hrubého výkonu ako PlayStation 5!
Deezer
Foto: Deezer

Pozor, užívatelia, ktorí už majú aktívnu službu Deezer Premium, bezplatné skúšobné obdobie využiť nemôžu. Predplatné sa dá zrušiť kedykoľvek. Spolu s Deezer HiFi zákazník získa aj prednostný prístup k priestorovým skladbám 360 Reality Audio. Pre ne je určená samostatná aplikácia 360 by Deezer.

Ak vás rozšírenie ponuky zaujalo, ďalšie informácie nájdete na stránkach hudobnej služby. Skladby v bezstratovej kvalite sú objemnejšie, preto treba počítať s tým, že spotrebujú viac mobilných dát. Stiahnuť sa však dajú aj na WiFi pre následné offline počúvanie.

Vysokú kvalitu zvuku si samozrejme zákazník užije na príslušnom hardvéri, či už kvalitných slúchadlách alebo reproduktoroch.

Bežná ponuka Deezer Premium je dostupná pre nových zákazníkov na celé tri mesiace za 0,99 €. Po troch mesiacoch si služba vypýta 5,99 € (mesačne).  Zvýhodnená počiatočná cena platí do 9. januára 2020.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať