bill gates

Bill Gates vysvetľuje, prečo preferuje Android. Dôvodov má niekoľko

Jednoducho, zvykol si.

Bill Gates, spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft, je veľkým fanúšikom Android smartfónov. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol v nedávnom rozhovore ohľadom jeho novej knihy, informuje server Android Authority.

Počas rozhovoru sa preberali rôzne témy, ako napríklad Steve Jobs, klimatické zmeny, pandémia COVID-19 a ďalšie. Reč prišla aj na operačný systém Android, o ktorom Gates prezradil, že je jeho veľkým fanúšikom: “Používam smartfón s Androidom. Chcem mať všetko pod dohľadom. Sem-tam sa hrám aj s iPhonmi, no zariadenie, ktoré nosím pri sebe, má Android.”

Bill Gates preferuje Android
Foto: Pixabay

Zvykol si na jeho výhody

Andrew Ross Sorkin, žurnalista, s ktorým Gates viedol tento rozhovor, sa následne spýtal, či týmto odkazuje na odveký boj medzi Android a iOS. Bill otázku viac-menej odignoroval, no odôvodnil svoju preferenciu.

Hlavnú úlohu zohráva fakt, že mnoho Android zariadení prichádza s predinštalovaným softvérom od Microsoftu, čo mu značne uľahčuje prácu. Vyzdvihol taktiež flexibilitu, teda spôsob, akým sa softvér dokáže spojiť s operačným systémom. Taktiež poznamenal, že mnoho jeho priateľov používa iPhony.

TIP REDAKCIE
Klesla na absolútne minimum: Windows 11 sa predáva lacnejšie než kedykoľvek predtým!

Iróniou je, že celý rozhovor sa odohrával v prostredí služby Clubhouse, ktorá nepodporuje Android. Teda aspoň zatiaľ. Spoluzakladateľ audio služby, Paul Davidson, totiž nedávno prehlásil, že podpora pre Android je aktuálne najväčšou prioritou spoločnosti.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať