Vyhľadávanie Google získava tmavý režim

Sprístupňovať sa má postupne.

Google do tmavého kabátu oblieka už aj svoj vyhľadávač. Aktuálne má byť tmavý režim ešte len vo fáze testovania, čo znamená, že nie je dostupný pre všetkých, upozorňuje server XDA-Developers.

Viacerým užívateľom, či už v prostredí Windows alebo macOS, sa pri vyhľadávaní cez Google začala objavovať notifikácia, ktorá vyzýva k aktivácii tmavého režimu. Ak užívateľ túto možnosť akceptuje, celý vyhľadávač sa zmení zo svetlého motívu na tmavý.

Obecne sú však k dispozícii tri možnosti, a to svetlý motív, tmavý motív a štandardný motív. Zvolenie tretej možnosti aktivuje príslušný režim na základe toho, aký motív používate vo svojom operačnom systéme. Ak tmavý, tak tmavý, ak svetlý, tak svetlý.

Táto novinka sa však týka výhradne desktopov. V prostredí operačného systému Android je tmavý režim pre vyhľadávanie dostupný už niekoľko mesiacov.

Opäť upozorňujeme, že funkcia zatiaľ nie je dostupná pre všetkých. Ak ju ešte nemáte, stačí počkať, alebo sa môžete obrátiť na alternatívu v podobe rozšírení používaného prehliadača.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská pošta ruší obľúbenú službu! Toto všetko sa zmení

Tmavý režim vo vyhľadávaní Google sa dá aktivovať aj manuálne

Ďalšou možnosťou je manuálna aktivácia tmavého režimu naprieč celým webom. Tento spôsob je možné použiť vo všetkých prehliadačoch postavených na Chromium. Postup je jednoduchý – do adresného riadka zadajte chrome://flags, nájdite možnosť Force Dark Mode for Web Contents (cez vyhľadávací riadok) a zvoľte možnosť Enabled.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať