Garmin Enduro sú nové hodinky so špičkovou výdržou a solárnym nabíjaním

Až 80 hodín v GPS režime so zapnutým pulzometrom.

Ako často nabíjate svoje inteligentné hodinky? Určite častejšie, ako by ste nabíjali novinku Garmin Enduro. Známy výrobca športových smart hodiniek vyrukoval s novým modelom, pre ktorý je pobyt na nabíjačke občasnou záležitosťou.

Hodinky Garmin Enduro využili osvedčený dizajn, ktorý poznáme z obľúbeného modelu Fenix ​​6. Vzhľad je identický, ak si odmyslíme nový remienok a akcenty v zelenej a žltej farbe, ktoré nahradili červenú.

Inžinieri ale hodinky vybavili väčšou batériou a vnútorné komponenty vylepšili tak, aby čo najlepšie hospodárili s energiou, ktorú majú k dispozícii. Výsledkom je mimoriadna výdrž na jedno nabitie, vďaka čomu sú hodinky ako stavané pre vytrvalostné športy.

garmin enduro
Foto: Garmin

Výrobca predkladá takéto čísla. V režime inteligentných hodiniek (notifikácie, zapnuté senzory) vydrží model Enduro na jedno nabitie 50 dní. S asistenciou solárneho nabíjania, ktoré je v hodinkách prítomné, môže výdrž dosiahnuť až 65 dní.

Pre dosiahnutie takejto výdrže musia byť hodinky vystavené slnečnému svitu s intenzitou 50 000 luxov každý deň po dobu 3 hodín. V športovom režime s aktívnym GPS a optickým pulzometrom budú hodinky slúžiť 70 hodín, resp. 80 hodín so solárnym nabíjaním.

Garmin dodáva aj tretí údaj, ktorý je skôr zaujímavý ako praktický. V režime úspory energie sa výdrž predĺži na 150 dní, s dopĺňaním energie zo slnka hodinky v tomto režime neuvidia nabíjačku celý jeden rok.

garmin enduro
Foto: Garmin

Samozrejme, nikto si asi nekúpi takéto hodinky na to, aby ich používal v úspornom režime dlhšie ako je nevyhnutné. Garmin Enduro sú výkonným športovým asistentom, ktorému svedčí záťaž v teréne.

Výrobca zdokonalil systém merania VO2 Max. Vyhodnocovanie kardiovaskulárnej kondície zohľadňuje aj nadmorskú výšku a klimatické podmienky. Ocenia to napríklad športovci venujúci sa cezpoľnému behu a podobným aktivitám.

Pri pobyte v horách zase pomôže funkcia ClimbPro ktorá poskytne údaje o stúpaní, prevýšení a vzdialenosti. Novinkou je aplikácia Ultrarun. Ide o časovač odpočinku, ktorý zaznamená čas strávený na stanovištiach s občerstvením, resp. pauzy na jedlo a doplnenie tekutín.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!
garmin enduro
Foto: Garmin

Pre ultra cyklistiku sú k dispozícii metriky GRIT a FLOW s hodnotením náročnosti a plynulosti jednotlivých jázd. Systém zaznamenáva aj čas na jednotlivých zjazdových segmentoch. To znamená, že v budúcnosti môžete prekonávať svoje dosiahnuté výsledky a rekordy.

Garmin Enduro toho obsahujú viac. Spomenieme ešte odpočítavanie času do úplného zotavenia, odporúčanie cvičení podľa súčasného stavu a záťaže, komplexné sledovanie zdravotných parametrov či meranie úrovne telesnej energie.

Spojenie so smartfónmi (Android a iOS) zabezpečí pripojenie Bluetooth. Výrobca spomína aj ANT+ a NFC pre platby Garmin Pay. Okrem toho slovenský blog Garmin uvádza, že je model Enduro vybavený aj WiFi rozhraním. V tomto bode je však nezrovnalosť.

garmin enduro
Foto: Garmin

Web dcrainmaker.com vo svojej recenzii píše, že hodinky nedisponujú WiFi synchronizáciou. WIFi sa nespomína ani na hlavnej stránke garmin.com. Ďalej chýba integrovaný hudobný prehrávač, mapové podklady a funkcie s nimi spojené (PacePro a ClimbPro).

Je teda jasné, že extrémne dlhú výdrž na jedno nabitie sa podarilo dosiahnuť aj cestou istých kompromisov. Hodinky Garmin Enduro ocenia tí používatelia, pre ktorých je dlhá výdrž na jedno nabitie zásadná. „Štandardní športovci“ neprekračujúci hranice extrému si asi komfortne vystačia s existujúcim modelom Fenix 6/Pro. A to aj vzhľadom na cenu.

Garmin Enduro v šedej farbe (oceľ, váha 72 gramov) s nylonovým remienkom sa budú u nás predávať za 799,99 eur. Model z titánu čiernej farby (58 gramov) s rovnakým remienkom stojí 899,99 eur. Dostupnosť je ohlásená na 31. marca 2021.

Porovnajte si ceny hodiniek Garmin Fenix 6 Pro u slovenských predajcov:

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať