lastpass

Počítač alebo mobil? Správca hesiel LastPass mení podmienky

Musíte si vybrať. Alebo zaplatiť.

V dnešnej digitálnej dobe je správca hesiel vďačným pomocníkom, ktorý si namiesto nás zapamätá všetky tie zložité heslá, ktorými sa prihlasujeme do rozličných online služieb. Medzi najpopulárnejšie nástroje tohto typu patrí LastPass.

Správcu hesiel LastPass môžete používať v bezplatnom režime, ktorý až do súčasnosti nebol nejak zvlášť obmedzený. Ak si však zaplatíte za prémiové funkcie (2,90 eur mesačne), dostanete 1 GB šifrovaného priestoru v cloude, prioritnú technickú podporu a pár ďalších benefitov.

LastPass zadarmo však už taký atraktívny nie je, ako upozorňuje AndroidAuthority s odvolaním sa na oficiálny blog prevádzkovateľov služby.

Po 16. marci si musia používatelia bezplatnej verzie správcu LastPass vybrať medzi dvomi kategóriami zariadení, kde ho budú môcť používať. Na výber sú dve – počítač a mobil.

LastPass Free tak budete môcť využívať len na počítačoch s OS Windows, Linux a MacOS a v ich internetových prehliadačoch. Alebo si vyberiete druhú možnosť, používanie v smartfónoch a tabletoch s OS Android a iOS. V tejto kategórii sa nachádzajú aj inteligentné hodinky.

lastpass
Foto: LastPass

Od 17. mája 2021 navyše v bezplatných účtoch skončí e-mailová podpora. Dostupná bude len pre prémiové a rodinné účty. Vzhľadom na zmeny popísané vyššie je jasné, že chcú tvorcovia motivovať používateľov k tomu, aby si za správcu hesiel platili.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Nie je totižto veľmi praktické používať správcu hesiel, ktorý je oklieštený len na určitý typ zariadení. Tandem mobil-počítač je pre mnohých bežným každodenným štandardom.

LastPass zmeny obhajuje tým, že „chce držať krok s neustále sa rozvíjajúcim digitálnym svetom“. Ponuku podľa vlastných slov musel prispôsobiť neustále rastúcemu počtu používateľov. V súčasnosti ich má LastPass na konte približne 20 miliónov.

Ak teda LastPass používate, zrejme si zaň budete musieť zaplatiť. Alebo sa poobzeráte po alternatíve, svojho správcu hesiel má nakoniec aj Google.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať