Četovanie cez virtuálnu realitu? Facebook prináša Messenger do headsetov Oculus

Nie však všetkých.

Facebook prichádza s ďalšou kurióznou novinkou. Svoju celosvetovo populárnu četovaciu službu Messenger prináša do VR headsetov značky Oculus. Nie však všetkých.

Ako píše server Pocketnow, vyzerá to, že služba bude dostupná len v prostredí headsetov Oculus Quest a Oculus Quest 2, čo znamená, že staršie verzie, ako napríklad Quest Go, Rift či Rift S, majú smolu.

Pochopiteľne, písať správy cez virtuálnu realitu by šlo len veľmi ťažko. Preto sa Facebook rozhodol aplikáciu v prostredí virtuálnej reality obohatiť o podporu pre ovládanie hlasom. V praxi to znamená, že užívateľ nahlas vysloví svoju správu a systém ju následne prepíše. K dispozícii majú byť aj konverzačné šablóny, ktoré budú obsahovať bežne zaužívané frázy.

Oculus Quest

Headsety Oculus sú po novom ešte šikovnejšie

Mnohí sa asi pýtajú, načo je táto integrácia dobrá. Odpoveď je jednoduchá – pohodlie. Užívatelia kompatibilných headsetov si vďaka nej už naďalej nebudú musieť dávať dole celý headset, keď budú chcieť niekomu odpísať. Po novom tak môžu učiniť priamo cez VR, teda rýchlo a pohodlne. Taktiež stojí za zmienku, že osoba, s ktorou si užívateľ píše, nemusí vlastniť VR headset.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu

Facebook ďalej uisťuje, že četovanie prostredníctvom služby Messenger nijak neovplyvní existujúce nastavenia súkromia. Inými slovami, všetko ostane v pôvodnom stave, len bude k dispozícii jedna šikovná možnosť navyše.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať