Apple žaluje malú firmu: Logo hrušky sa vraj príliš podobá na ich logo

Apple zažaloval malú spoločnosť Prepear, ktorá používateľom pomáha objavovať nové recepty, plánovať jedlá, pripravovať zoznamy a plánovať donášky jedál.

Apple zažaloval malú spoločnosť Prepear, ktorá používateľom pomáha objavovať nové recepty, plánovať jedlá, pripravovať zoznamy a plánovať donášky jedál. Pre Apple je však Prepear problém. Ich logo má byť totiž príliš podobné tomu, ktoré používa technologický gigant.

Spoločnosť Prepear na svojom Instagrame povedala, že Apple sa „rozhodol ísť proti logu malej firmy, pretože logo hrušky je príliš podobné logu Apple a vraj poškodzuje ich značku“. Podľa Prepear ide o útok, ktorý im môže ublížiť, no zároveň dodávajú, že sa len tak ľahko nevzdajú. Na pomoc prizývajú aj komunitu.

Firma založila online petíciu na Change.org, v ktorej Apple žiada, aby stopli žalobu a prestali zneužívať malé spoločnosti, ktoré kvôli pandémii COVID-19 len prežívajú.

Prepear v stanovisku tvrdí, že výdavky spojené so súdnym sporom ich už stáli tisíce dolárov. Firma má pritom len 5 zamestnancov, pričom šiesteho museli prepustiť.

TIP REDAKCIE
Sony chystá herný ovládač pre smartfóny: Podobá sa na DualShock

Petícia má v čase písania tohto článku takmer 39 000 podpisov, ďalšie pribúdajú prakticky každú sekundu.

Tvorcovia aplikácie zároveň podotýkajú, že nie sú prvou obeťou Apple. „Apple sa snaží odstrániť všetky logá podobné tomu, ktoré sami používajú. Všetky logá, ktoré majú ako základ ovocie,“ poznamenali.

Total
50
Zdieľaní
Total
50
Zdieľať