Sony Xperia 1 II prešla testovaním DxOMark. Výsledok neohúri

Ako obstála vlajková trieda od Sony?

Experti z portálu DxOMark preverili kvality fotoaparátov smartfónu Sony Xperia 1 II, ktorý bol predstavený pred necelým rokom. Výsledky nie sú zlé, no s hviezdami rebríčka sa porovnávať nedajú.

Autori si myslia, že spoločnosť Sony urobila s modelom Xperia 1 II veľký pokrok. Oproti predchádzajúcej generácii ponúka lepší fotoaparát, no v tvrdom súboji s vlajkovou konkurenciou stráca.

Ak spotrebiteľ pri výbere nového smartfónu uprednostňuje výkon fotoaparátu, zrejme sa bude musieť poobzerať po alternatívnom riešení. Na trhu je z čoho vyberať.

dxomark
Sony Xperia 1 II

Trojica 12 Mpx fotoaparátov s odlišnou ohniskovou vzdialenosťou sa v testovaní DxOMark postarala o kombinované hodnotenie 112 bodov. Xperia 1 II tak fotí približne ako Galaxy Note20, Galaxy S10+, OnePlus 7 Pro alebo Honor 20.

Recenzentom sa nepáčil pomerne nízky dynamický rozsah v miernych a slabých svetelných podmienkach, nespoľahlivé automatické zaostrovanie, slabá detailnosť fotiek vyhotovených s teleobjektívom a problémy s ostrením a nedostatočným dynamickým rozsahom pri nakrúcaní videí.

Skóre, naopak, vylepšuje široký dynamický rozsah v ideálnych svetelných podmienkach, nízka hladina šumu pri snímaní v zlom svetle, kvalita záberov zachytených ultra širokým fotoaparátom a dobrý odhad hĺbky v portrétovom režime fotografovania.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!
Foto: Sony

DxOMark testuje kvalitu fotoaparátov smartfónov pomocou nastavení predvolených výrobcom, čiže najmä v automatickom režime. Sony Xperia 1 II však obsahuje samostatné profi aplikácie pre fotografovanie a záznam videa nazvané Photo Pro a Cinema Pro.

Tieto aplikácie ponúkajú úplnú kontrolu nad nastaveniami obrazu a snímania. Nadšenci a skúsení jedinci by tak mali pomocou nich z fotoaparátu vlajkovej Xperie dostať skutočné maximum.

Na prvých troch priečkach rebríčka DxOMark sa medzičasom nič nezmenilo. Obsadili ich Huawei Mate 40 Pro+ a 40 Pro, ako aj Xiaomi Mi 10 Ultra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať