Sony Vision-S

Sony testuje elektromobil Vision-S na rakúskych cestách. Pozrite si VIDEO

Takmer presne pred rokom prekvapila japonská spoločnosť Sony predstavením prototypu elektromobilu Vision-S, ktorý predviedla na veľtrhu CES 2020.

Takmer presne pred rokom prekvapila japonská spoločnosť Sony predstavením prototypu elektromobilu Vision-S, ktorý predviedla na veľtrhu CES 2020.

Sony Vision-S je vkusným elektrickým sedanom, ktorý svojim vzhľadom tak trochu pripomína Porsche Taycan. Prezentovaný prototyp obsahoval dva elektromotory s kombinovaným výkonom 400 kW, ktoré sa dokážu postarať o zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy.

Výrobca sa vlani pochválil aj autonómnym riadením, hoci nižšej úrovne. Oznámil ale, že v budúcnosti má v pláne dosiahnuť vyššiu autonómnosť riadenia. Sony elektromobil vyvíja v spolupráci so spoločnosťou Magna, ktorá patrí medzi popredných dodávateľov automobilového priemyslu.

Sony Vision-S
Sony Vision-S

Stále nie je jasné, či chce Sony elektromobil aj skutočne vyrábať a predávať, alebo je jej cieľom prezentácia technológií, ktoré by mohla predávať spoločnostiam pôsobiacim v automobilovom priemysle.

Sony by tak, teoreticky, mohlo dodávať systémy autonómneho riadenia a ďalšie technológie tradičným automobilkám, ktoré elektromobily vyrábajú a predávajú.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!

V priebehu vlaňajšieho leta spoločnosť Sony oznámila, že chce do konca roka 2020 zahájiť testovanie elektromobilu Vision-S na verejných komunikáciách. Plán sa splniť podarilo. Sony Vision-S sa dokonca popreháňal po európskych cestách. Stretnúť ste ho mohli v susednom Rakúsku, v okolí mesta Graz.

Žiaľ, spoločnosť Sony takmer žiadne nové informácie o elektromobile neposkytla. Pokochať sa ale môžeme videom, ktoré zachytáva jazdu e-prototypu po malebných rakúskych cestách.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať